Skialp

Skialpový ráj v Ötztalu

Skialpový ráj v Ötztalu

kompletní přechod Ötztálských Alp

Během pětidenního přechodu Ötztálských Alp vystoupáme na místní dominanty Wildspitze (3 770 m), Fluchtkogel (3 500 m), Weißkugel (3 739 m), Similaun (3 606 m) a Finalspitze (3 514 m). Vychutnáme si dlouhé sjezdy, navštívíme památník Oetziho i užijeme pobyt na horských chatách s místními specialitami. Cesty vedou v ledovcovém terénu přes nejvyšší sedla rakouských Alp. Akce je vhodná pro pokročilejší skialpinisty.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • služby horského vůdce UIAGM s profesním pojištěním
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • 4 x ubytování na horské chatě (cca 50EUR/noc)
  • polopenze
  • skialpové vybavení
  • zapůjčení ledovcového vybavení
  • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Vent - ↑ 600m, cca 3-3,5 hod

Odjezd v brzkých ranních hodinách z Prahy do Ventu. V odpoledních hodinách vystoupáme z Ventu (1 900 m) údolím Niedertaler na chatu Martin Busch Hutte 2 501 m. Odpoledne si procvičíme práci s lavinovým vyhledávačem, případně vyrazíme na kratší aklimatizační túru nad chatou.

den 2

Similaun (3 606 m) - ↑ 1 470 m ↓ 1 100 m, cca 6-8 hod.

Výstup na Similaun Hutte (3 019 m) a na samotný vrchol Similaun (3 606 m). Následuje sjezd zpět okolo chaty Similaun a výstup na Hauslabjoch (3 279 m), kolem pomníku Ötziho (také zvaného ledovcový muž či Homo tyrolensis). Nocleh na Schöne-Aussicht-Hütte (2 842 m).

den 3

Weisskugel (3 739 m) - ↑ 1 200 m ↓ 1 500 m cca 6-7 hod.

Ráno nastoupáme na Hinter Eis (3 270 m) a po kratším sjezdu se dostaneme na ledovec Hintereisferner. Pak vystoupáme do sedla Hintereiss Joch (3 460m) a strmě posledních 200 výškových metrů až do ski depa. Odtud lehkým lezením po krátkém hřebeni na vrchol Weisskugelu (3 739 m) (italsky Palla Bianca) s nádhernými výhledy do Itálie i do Rakouska. Poté přijde opravdu dlouhý, ale technicky nenáročný sjezd cca 10 km až na chatu Hochjoch-Hospiz (2 413 m).

den 4

Fluchtkogel (3 500 m) - ↑ 1 100 m ↓ 900 m cca 4-5 hod.

Z chaty si vyšlápneme na Kesselwandferner, odtud po ledovci do sedla Guslar Joch (3 361 m). Ze sedla strmými traverzy nastoupáme na vrcholové plató a odtud na lyžích ke kříži Fluchtkogelu (3 500 m). Pak opravdu parádním sjezdem na chatu Vernagthütte (2 755 m).

den 5

Wildspitze (3 770 m) - ↑ 1000m ↓ 1 900m, cca 5-6 hod.

Z chaty Vernagthütte začíná výstup po ledovci Vernagtferner do sedla Brochkogel (3 423 m), dále po ledovci Taschachferner  do sedélka pod Wildspitzi (ski depo) a zde po JZ hřebeni na vrchol nejvyšší hory Tyrolska a druhé nejvyšší hory Rakouska Wildspitze s výškou (3 770 m). Stejnou cestou dolů do ski depa a následuje dlouhý a krásný sjezd přes sedlo Mitterkar Joch (3 468 m). Zde sestoupáme obtížnějším žlabem nebo po zajištěném úseku na ledovec Mitterkarferner, a pak již jen na lyžích z kopce dolů přes chatu Breslauer Hutte (2 840 m) do Ventu (1 900 m). Odjezd do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v brzkých ranních hodinách z Prahy do Ventu. Předpokládaný návrat je poslední den kolem 22 hod do Prahy.
Nástupní místo: Praha

Zájezd realizujeme od 4 do 6 osob.

 

Ubytování

Ubytováni budeme na 4 noci na horských chatách ve společné noclehárně Matrazenlager. Není třeba mít vlastní spacák, postele jsou vybaveny dekou a polštářem. Stačí pouze hygienicka vložka do spacáku, tzv. „bílá paní". Nečlenové Alpenverein musí počítat s příplatek cca 12 € os/noc za ubytování.

Stravování

Stravování si řeší každý účastník individuálně. Za příplatek cca 25 € si lze objednat polopenzi, což v zájmu ulehčení našich batohů doporučujeme. Během dne se budeme většinou pohybovat mimo dosah chat, proto nezapomeňte na nějakou vydatnější svačinu.

Náročnost 3-4

Náplní programu jsou vrcholové výstupy a sjezdy na lyžích v ledovcovém terénu v nadmořských výškách 2 000 – 3 700 m. Akce je vhodná pro pokročilé skialpinisty a dobré lyžaře.  Důležitá je i dobrá fyzická kondice, praktické zkušenosti s cepínem a pohybem na mačkách. Akce není vhodná pro úplné začátečníky. Jedná se o lyžování a výstupy ve svazích o průměrném sklonu svahu s krátkými náročnějšími pasážemi. Denní porce chůze je 6-7 hodin s delšími sjezdy.

Vybavení

Povinné vybavení

Lavinový vyhledávač (pípák), sněhovou lopatu a lavinovou sondu, skialpinistické lyže, boty a vázání, stoupací pásy, teleskopické hole, mačky, lehký turistický cepín, helma, sedák, karabiny, smyčky, prusíky (za příplatek možno zajistit), batoh 30 – 40 l nebo lavinový batoh (ABS, Snowpulse po domluvě lze za příplatek zajistit), nepromokavá bunda, softshellová bunda a kalhoty, spodní termoprádlo (nejlépe vlněné), ponožky (+rezervní), termoska případně zateplená láhev na pití (1,5 – 2 l) nebo camelback, tenké prodyšné rukavice na pohyb, nepromokavé rukavice na „hrabání se“ ve sněhu, čepice, sluneční brýle, lyžařské brýle, ochranný krém proti slunci, pomádu na rty, čelovka, hygienická vložka do spacáku.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

nepromokavé kalhoty, fleecová mikina, teplá lehká bunda (peří, Primaloft apod.), stoupací železa na lyže (tzv. haršajsny), čelenka, šátek, kšiltovka, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS, foťák, telefon, náhradní baterie, lékárnička, nouzový bivakovací pytel pro 2 osoby do dvojice, hotovost na platby na chatách
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na skialpinismus»

Garant akce

Zájezd vede horský vůdce UIAGM, který má právo v zájmu bezpečnosti účastníků túry upravit, případně je nahradit jinými. Pro účast na akci je nutné mít sjednané členství u Alpenverein (s nímž počítá i levnější cena za ubytování) nebo jiné adekvátní pojištění pro skialpinismus a freeride s cestovním pojištěním.

Doplňující informace

Pořadatel zájezdu: CK Summit travel

Pro skupiny min 2 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. 

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy