Expedice & exotika

Filipínské Kordillery

Fotogalerie

22.2. - 10.3.2019

Ubytování: Chata/Penzion
Doprava: Letadlo
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2-3

25 500 Kč

22.2. - 15.3.2019

Ubytování: Chata/Penzion
Doprava: Letadlo
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2-3

35 400 Kč

Filipínské Kordillery

putování zemí domorodých kmenů

Pro filipínské obyvatel nížin, vychované sluncem a životem na pláži, je hornatý sever stále něco jako záhadná Šangri-La obývaná tajemnými kmeny a jejich cizími božstvy. Tradiční horské středisko Baguio představuje pro některé jižany ten nejvzdálenější sever. Pořádné dobrodružství ve skutečnosti začíná až o velký kus dále. Benguet, Ifugao a horské provincie jsou srdcem domorodé krajiny severních Filipín. Poprvé se tu usadili domorodí Negritos a posléze, během španělské kolonizace, lovci-sběrači ze sousedních oblastí, kteří kočovali za jídlem a vodou. V průběhu několika set let se život domorodých kmenů moc nezměnil, pořád udržují při životě své odvěké tradice a hodnoty.

Hlavním kouzlem Filipínských Kordiller je  smaragdová zeleň rýžových teras, horské hřebeny ukrývající zavěšené rakve a mumifikované předky a staré lesní duchy. Turistika je zde velmi zajímavou směsí pralesů, pohádkově strmých rýžových teras a civilizací málo zasažených domorodých vesnic. Kulturně je tato část Filipín nejrozmanitější, protože kmeny žijící v horách jsou neuvěřitelnou směsicí jazyků a rituálů.

Možnost prodloužené varianty s lodním výletem, šnorchlováním a koupáním mezi vápencovými skalami. 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 9x (14x) ubytování v pensionu/hotelu
  • 3x tábořiště
  • permit do Batad, Tinglayan, Malingkok, Sagada, Mt. Kalawitan
  • 2x lodní výlet (delší varianta)
  • služby průvodce
  • služby místního průvodce
  • pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH
   

  Za příplatek

  • letenka Praha - Manila a zpět vč. poplatků (cca 20 000 Kč)
  • fakultativní aktivity
  • cestovní pojištění
  • členství v Alpenverein
   

Itinerář

Varianta 1
Varianta 2
Galerie
Seznam
den 1 - 2

ČR - Manila

Odlet z ČR. Přílet do Manily, kde na nás už bude čekat přichystaná doprava do Kordillery (přes noc 8-10hod).

den 3 - 5

Bannue - Batad - Pula

Ranní příjezd do městečka Bananue. Zde zanecháme část věcí, které nebudeme na treku potřebovat a budeme pokračovat částečně autem, částečně už pěšky do Batadu, kde přespíme v místním penzionu.

Následující den se vydáme na dvoudenní trek skrze krajinu terasových polí do vesnic Kambulo a Pula, kde přespíme u jedné z místních rodin.

Ráno se vrátíme do Banaue odkud se odpoledne přepravíme do městečka Bontoc.

den 6 - 7

Buskalan – Botbot - Tulgao – Tinglayan

V ranních hodinách vyrazíme na další dvoudenní trek tentokráte v regionu Kalinga. Nejdříve dojdeme z vesnice Buskalan do vesnice Botbot, zde opět  přespíme u jedné z místních rodin a následující den vyrazíme skrze terasová políčka k vesnici Tulgao. V odpoledních hodinách doputujeme až k městečku Tinglayan, kde přenocujeme v hotelu.

den 8 - 11

Maligkong – Mainit – Dalican

V ranních hodinách se z Tinglayanu přepravíme zpět do městečka Bontoc, kde navštívíme místní etnografické muzeum zaměřené na historii filipínské kultury. Nadále je na programu odpočinkové odpoledne ve městě a nocleh v místním hotelu.

Následovat bude dvoudenní trek v regionu Bontoc. Z vesnice Maligkong se vydáme přes Mainit až do vesnice Dalican, poblíž které přenocujeme pod stanem na březích malebného jezera.

Ráno se přesuneme do městečka Sagada, kde strávíme dva následující dny. Navštívíme místní jeskyně i neobvyklé skalní hřbitovy tvořené ze zavěšených rakví.

den 12 - 14

Výstup na Mt. Kalawitan

Dvanáctý den dopoledne se přesuneme do Bontocu, odkud započneme náš dvoudenní výstupu na Mt. Kalawitan (2 714m) Spát budeme pod stanem. Po zdolání vrcholu sestoupíme zpět do Bontocu, kde přespíme v hotelu.

den 15 - 16

Manila - ČR

Po dopoledním odpočinku bude následovat noční přesun do Manily (cca 12h). Po příjezdu se projdeme centrem města a v podvečerních hodinách odlet zpět do ČR.

den 16 - 19

FAKULTATIVNĚ El Nido - lodní plavby a šnorchlování

16.den: přelet do Puerto Princessa, přejezd do El Nido (5 hodin)

17.den:  El Nido - lodní výlet se šnorchlováním a koupáním mezi vápencovými skalami

18.den: El Nido - koupání na korálových plážích

19.den: El Nido - lodní výlet se šnorchlováním a koupáním mezi vápencovými skalami

den 20 - 22

FAKULTATIVNĚ Puerto Princessa - Manila - ČR

20.den:  přejezd do  Puerto Princessa, přelet do Manily, ubytování v Manile

21.den: celodenní program v Manile – hlavně nákupy. Odlet zpět do ČR

22.den: přílet domů

Obecné informace

Doprava

LETECKÁ DOPRAVA

Letecká doprava z ČR na Filipíny není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi Vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 20 000 Kč  vč. tax. 

Začátek a konec programu: Letiště v Manile

Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

 
PŘEPRAVA PO FILIPÍNÁCH

Doprava, kterou budeme po Filipínách využívat budou dopředu zajištěné jeepneys, pro osobní dopravu upravené dodávky.  Na dlouhém celonočním přejezdu z letiště by nás měly vést pohodlnější minivany.

Ubytování

Během našeho pobytu na Filipínách strávíme většinu nocí v hotýlcích či penzionech, které nejsou klimatizované. V hotýlcích je možnost dobít baterie do foťáků a provést běžnou hygienu. Vzhledem k nedostatečné kapacitě ubytování budeme spávat ve vícelůžkových pokojích, často s manželskými postelemi. Povlečení bývá čisté, ale pokoje mohou být omšelé a nevyrovnané kvality. Příležitostně budeme nocovat i v některém ze soukromých domů či pod stanem.

Stravování

VLASTNÍ STRAVOVÁNÍ

Stravování není do ceny zájezdu zahrnuto. Během zájezdu se budeme stravovat v restauracích a z vlastních zásob, které není problém průběžně dokupovat. 

Na vícedenních trecích budeme vařit z nakoupených surovin, na vlastních vařičích případně nám uvaří místní u nich doma. 

VODA

Ve městech lze kupovat vodu balenou.

Náročnost 2-3

Jedná se o dvoutýdenní výpravu zaměřenou na turistiku v horách ostrova Luzon. Vzhledem k hustě naplánovanému programu, tropickému klimatu a převýšením se jedná o středně náročný zájezd.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ

Pro cestu na Filipíny je třeba alespoň 6 měsíců platný pas. Scan hlavní stránky pasu pošlete do své mailové schránky a sebou pro jistotu si vezměte i papírovou fotokopii uloženou odděleně od pasu. Víza při pobytu kratším jak 30 dnů nepotřebujeme!

Cestovní pojištění, pokud pojištění nemáte můžeme vám je obratem vyřídit »

Tenký spacák (teploty nikdy neklesnou pod 10 stupňů, v hotelech a penzionech jsou lůžkoviny), karimatka, batoh (do 40ti litrů), ešus,  vařič (nemusí mít každý, domluva před odletem ve skupině), malý stan (domluva před odletem ve skupině), baterka-čelovka, sluneční brýle, opalovací krém, pokrývka hlavy.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

kapesní nůž, plátěná nákupní  taška přes rameno  na chození po památkách a městech, pláštěnka, sandále a tenisky či pohorky (stačí po kotníky), šortky, plátěné kalhoty, merinové spodky do spacáku, merino triko, plátěné triko, dlouhé triko nebo košile, fleesku nebo softshellku (do nejvyšších poloh), foťák + náhradní baterka, nebo nabíječka (pro jistotu redukce na asijský typ zásuvky), repelent, osobní léky, běžné léky – paralen, leukoplast, endiaron, špunty do uší, bezpečnostní kapsička nebo taštička na peníze a doklady, kterou schováte pod oděv, kartáček, pasta, mýdlo, ručník, plavky (šnorchlovací výbavu si celkem levně půjčíme).

 

 

Kategorie víza

Pro vstup na Filipíny neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

Kategorie očkování

Na Filipíny není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňit očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“. Dostaneme se i do malarických oblastí, ale turisté tu antimalarika nepoužívají  –  dostatečnou ochranou jsou dlouhé rukávy a nohavice + repelent. S proslulými asijskými pralesními pijavicemi se potkáme minimálně. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

Doplňující informace

Zásuvky jsou dvoukolíkové s plochými konektory, čili je třeba mít redukci. Napětí je 220 V. Možnost dobíjet je v hotýlcích.

Dolary mají lepší směnný kurz. Neměly by být starší jak z roku 2006. Peníze budete potřebovat jen na vlastní jídlo, dárky a některé vstupy.

Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání.