Vrcholy

Dachstein pohodově

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Apartmán
Doprava: Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2-3

od 7 900 Kč

Dachstein pohodově

nejpohodovější varianta výstupu s lanovkou

Vyražte s námi na nejvyšší horu rakouské spolkové země Štýrsko a Horní Rakousko a druhou nejvyšší horou Severních vápencových Alp. Tentokrát v pohodové variantě usnadněné lanovkou. Program je okořeněný dalšími aktivitami v podobě 7 km dlouhého sjezdu terénními tříkolkami či nejdelší zipline v Rakousku. Masiv Dachsteinu je pokryt několika ledovci, které jsou zároveň nejsevernějším a nejvýchodnějším zaledněním celých Alp. Velké množství zajištěných cest všech obtížností činí z oblasti vyhledávanou lokalitu pro všechny feratové nadšence. 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x ubytování v apartmánu
  • lanovku na Hoher Dahstein
  • lanovku na Hochwürzen a terénní tříkolky
  • vstup do aquaparku a saunového světa
  • služby průvodce-instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Ramsau, terénní tříkolky

Ranní odjezd z Brna do Ramsau na ubytování. Odpoledne se přesuneme pod lanovku na Hochwürzen k nádherným výhledům na celý masiv Dachsteinu a okolní Nízké Taury. Možnost krátké odpolední túry, případně odpočinku a občerstvení. Podvečerní 7 km dlouhý sjezd na horských tříkolkách zpět do údolí. Večerní zaškoleni v používání horolezeckých úvazků, pohybu na ledovci, chůzi s mačkami a práci s cepínem.

den 2

vrchol Hoher Dachstein

Lanovkou se vyvezeme do výšky 2 687 m a nalehko vyrazíme po ledovci a zajištěné cestě na vrchol Hoher Dachstein (2 995 m), sestoupíme zpět k lanovce. Odpolední nácvik pohybu po ledovci, tahání z trhliny, vysutá lávka Five fingers, ledovcová jeskyně a další zdejší atrakce. Podvečer ještě můžeme navštívit aquapark či saunový svět v Ramsau.

den 3

Stoderzinken, zipline

Ráno opustíme apartmány a popojedeme do vesnice Größming. Zájemci o adrenalin mohou využít skvělé nabídky na nejdelší zipline v Rakousku. Variantou je pak sledování celé aktivity z povzdálí, či příjemný výstup na nedaleký vrchol Stoderzinken (2 047 m).

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd je v brzkých ranních hodinách z Brna nebo druhým mikrobusem z Prahy přes České Budějovice do Ramsau. Předpokládaný návrat zpět do Brna a Prahy je poslední den kolem 20 hod.

Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 5 do 12 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v pátek nejpozději v 13:00 v Ramsau am Dachsein. Vzdálenost z Brna je 420 km (4,5 hod.) z Prahy 400 km (4,5 hod.). 

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve dvou až čtyřlůžkových pokojích v apartmánech v Ramsau am Dachstien. Apartmány jsou plně vybavené včetně kuchyně.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. V apartmánech je plně vybavená kuchyně, případně si lze zajít na večeři do některé z místních restaurací.

Náročnost 2-3

Výstup na vrchol Dachsteinu je určen všem účastníkům s dobrou fyzickou kondicí, kteří netrpí strachem z výšek a nemají problém s koordinací pohybu. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 1 000 – 3 000 m. Pokud nemáte zajištěno vybavení z naší půjčovny, doporučujeme si jej předem odzkoušet (správný typ a velikost maček k vašim botám, velikost sedáku) – vezměte prosím na vědomí, že s nevyhovujícím vybavením vás průvodce nemůže na ledovec a vrchol Dachsteinu pustit. 

Vybavení

Povinné vybavení

·         mačky

·         turistický cepín

·         karabinu HMS

·         sedací úvazek

·         prsní úvazek

·         nesešitá plochá smyce

·         jistící ferratový set

·         přilba

Doporučené vybavení: odsedávací smyce, rukavice, brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém, čelovka.

Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty a chůzi po ledovci.

 

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 4 do 12 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky května do půlky října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK.