Turistika a poznání

Švýcarská příroda a památky

26.4. - 1.5.2019

Ubytování: Chata/Penzion
Doprava: Autobus
Stravování: Polopenze
Náročnost: 1-2

6 300 Kč

Švýcarská příroda a památky

Ženevské jezero, Chamonix, Luzern i Bern

Olympijské Lausanne, Montreux Freddieho Mercuryho, vodní hrad Chillon,… v rámci šestidenního programu poznáme to nejlepší nejen v okolí Ženevského jezera. Vypravíme se poznat francouzské lyžařské středisko Chamonix, kde se lanovkou vyjedeme na Aiguille du Midi, odkud si užijeme jedinečné výhledy na Mont Blanc. Nadchne nás také nedaleká přehrada Emosson známá závěry etap z Tour de France. V programu nechybí ani návštěva typické švýcarské sýrárny Gruyère, zážitková exkurze v čokoládovně Cailler, nádherné výhledy na Lucernské jezero, či hlavní město Bern s historickým centrem zapsaným na seznamu UNESCO. 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování na horské rekreační chatě 
  • polopenzi 
  • služby průvodce 
  • informační materiály 
  • zákonné pojištění CK a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  • vstupné v rámci zvoleného programu (volitelné):
  • Sýrárna Gruyére: 6 CHF
  • Čokoládovna Broc Cailler: 9 CHF
  • muzeum Olympijských her: 18 CHF
  • Chamonix – lanovka na Aiguille di Midi: cca 60 EUR 
  • vodní hrad Chillon: 9 CHF (exteriéry ZDARMA)
  • věž Lausanne/Bern – cca 3CHF

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR - ŠVÝCARSKO

Odjezd ve večerních hodinách z ČR, noční přejezd Německem do Švýcarska.

den 2

Luzern, Rigi

Ranní příjezd do města Luzern ležícího na stejnojmenném jezeře, prohlídka centra, Kaplového mostu. Odpoledne výlet na hřeben Rigi (1798m), poté přejezd na ubytování k Ženevskému jezeru.

den 3

Chamonix, Mont Blanc

Výlet do francouzského horského střediska Chamonix. Možnost fakultativního výletu na Aiguille di Midi (výjezd lanovkou do 3842m). Nádherná vyhlídka na Mont Blanc, okolní vrcholky a horské masivy. Odpoledne možnost nenáročné túry v okolí, případně výjezd k přehradě Emosson. V podvečer přejezd na ubytování, večeře.

den 4

LAUSANNE, MONTREUX, VODNÍ HRAD CHILLON

Ranní návštěva Lausanne s muzeem olympijských her. Odpolední návštěva městečka Montreux se sochou Freddie Mercuryho, nenáročná procházka po květinové stezce po břehu Ženevského jezera k vodnímu hradu Chillon mj. proslaveného pobytem lorda Byrona (možnost prohlídky).

den 5

SÝRÁRNA GRUYERE, ČOKOLÁDOVNA CAILLER, BERN

Exkurze do výrobny delikátních sýrů Gruyère a lahůdkové čokolády Cailler. Návštěva vesničky Gruyère. Odpolední prohlídka historického centra švýcarské metropole Bernu (UNESCO). Při zpáteční cestě zastávka u Rýnských vodopádů.

den 6

ŠVÝCARSKO - ČR

Návrat do ČR.

Obecné informace

Doprava

Využíváme moderní zájezdové autobusy osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 59 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, DVD, toaleta, klimatizace, možnost zakoupení teplých i chlazených nápojů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve vícelůžkových pokojích na horské rekreační chatě poblíž Ženevského jezera, sociální zařízení na chodbě.

Stravování

Polopenze je zajištěna českým kuchařem, snídaně jsou servírovány formou bufetového stolu, večeři tvoří polévka a hlavní jídlo. 

Náročnost 1-2

Jednodenní výlety turisticko poznávacího charakteru, které zvládne v podstatě každý. Nenáročné procházky po městě či v přírodě jsou koncipovány vždy na max. 3 hodiny. 

Doplňující informace

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy