Turistika a poznání

Provence a Azurové pobřeží

9.5. - 14.5.2019

Ubytování: Hotel
Doprava: Autobus
Stravování: Snídaně
Náročnost: 1-2

6 900 Kč

Provence a Azurové pobřeží

Přírodní a historické nej Provence i Azurového pobřeží

• Marseille a ostrov s pevností If
• kaňon řeky Verdon
• ministát Monako
• provensálské vesničky


Různorodá oblast jižní Francie má opravdu co nabídnout, čeká nás kosmopolitní Marseille s bazilikou Notre Dame de la Garde a ostrovem If s pevností, kterou proslavil hrabě Monte Christo, středověký hrad Les Baux de Provence s muzeem ve skalních prostorách, exkurze do výrobny olivového oleje, Van Goghovo Arles s římskými památkami, jedna z nejkrásnějších vesnic v Provence – Moustieres Sainte Marie i exkurze do francouzské parfumerie. Na Azurovém pobřeží nemineme příjemné Nice s historickým centrem, květinovým trhem, úžasnou vyhlídkou na anglickou promenádu a nakoukneme i do bohatého městského státu Monako s krásným oceánografickým muzeem.
 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • doprava komfortním autobusem
  • 3x ubytování v hotelu** se snídaní
  • služby průvodce
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • vstupné v rámci programu (volitelné):
  • loď na ostrov If+Frioulské ostrovy – cca 16 €
  • vláček na katedrálu v Marseille – 8 €
  • Les Baux de Provence se světelnou projekcí – cca 16 €
  • Oceánografické muzeum Monako – cca 14 €
  • vlak z Nice do Monaka - cca 10 €

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR - FRANCIE

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční transfer do Francie.

den 2

MARSEILLE

Ráno příjezd do Marseille, výjezd vláčkem k bazilice Notre Dame de la Garde, odkud se naskýtá nádherný výhled na celé město a přilehlé ostrovy, dále procházka starým přístavem. Možnost plavby lodí na ostrůvek If, návštěva pevnosti známé z románu Alexandra Dumase, případně plavba na Frioulské ostrovy s možností koupání. Alternativou je návštěva řady muzeí v centru města – např. Mucem – muzeum středomořských civilizací. V podvečerních hodinách přejezd na ubytování.

den 3

LES BAUX DE PROVENCE, ARLES

Po snídani se přesuneme do ohromujícího Les Baux de Provence se zříceninou hradu z přelomu 12. a 13. stol. Procházka uličkami středověkého města až na skalní plošinu s výhledem do okolí. Doporučujeme i návštěvu multimediální projekce Carrières de Lumières – muzeum vytesané ve skále. Poté návštěva výrobny olivového oleje. V odpoledních hodinách přejezd do Arles - města Vincenta van Gogha - s pozůstatky římských památek. Ve večerních hodinách přejezd na ubytování.

den 4

VERDON & LAC DE STE-CROIX & MOUSTIERS-SAINTE-MARIE

Po snídani přejezd ke kaňonu řeky Verdon. Návštěva vesničky Moustiers-Sainte-Marie považované za jednu z nejkrásnějších v Provence. Odpoledne možnost koupání v jezeře Lac de Ste-Croix, zapůjčení šlapadel, pěší výlet. Přejezd na ubytování, nocleh.

den 5

VÝROBNA PARFÉMŮ & NICE, MONAKO

Po snídani exkurze do výrobny parfémů v Grasse. Přejezd do Nice přímo na Azurovém pobřeží - Anglická promenáda, staré město, květinový trh, výstup na hradní kopec s výhledem na přístav i promenádu. V pozdějším odpoledni přejezd vlakem do Monaka – přístav, Knížecí palác, návštěva Oceánografického muzea, případně procházka ke kasinu. V pozdních večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

den 6

FRANCIE - ČR

Návrat v odpoledních hodinách do ČR.

Obecné informace

Doprava

Využíváme moderní zájezdové autobusy osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 59 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, DVD, toaleta, klimatizace, možnost zakoupení teplých i chlazených nápojů.
 

Ubytování

Ubytování je realizováno ve dvou hvězdičkových hotelech se sociálním zařízením na pokoji. 

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně. Další stravování na zájezdě je možné řešit z vlastních zásob, průvodce vždy doporučí vhodnou/výhodnou formu stravování v navštěvovaných místech. 

Náročnost 1-2

Jednodenní výlety turisticko poznávacího charakteru, které zvládne v podstatě každý. Nenáročné procházky po městě či v přírodě jsou koncipovány vždy na max. 3 hodiny, poté je vždy také prostor pro osobní volno.

Doplňující informace

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy