Skialp

Sellrain Runde

Sellrain Runde

aneb pětidenní skialpový okruh s výstupy na 4 třítisícovky

Pět dní, čtyři sjezdy z vrcholů třítisícovek! Zelená údolí, modrá obloha a pláně prašanu nad blyštivými ledovci. To vše v jednom intenzivním skialpovém okruhu čarokrásným koutem Stubaiských Alp s přespáváním na tradičních tyrolských horských chatách.

Jde o pětidenní skialpový přechod či spíše okruh sellrainskou částí Stubaiských Alp s výstupy na vrcholy Winebacher Weisskogl, Breiter Griesskogl, Zwiselbacher Rosskogl, Schöntalspitz a následnými technicky snadnými sjezdy z nich. Každý den budeme putovat přes další a další horská údolí i hřebeny, každý den vystoupáme na nový vrchol, z něhož bude následovat dlouhý sjezd až na zápraží útulné chaty. Přechod se jde ,,nalehko", protože horské chaty nám poskytnou lůžko i polopenzi. Poneseme tedy pouze to nejnutnější vybavení do terénu, tak aby nám batohy nepřekážely a nekazily požitek ze sjezdu. Program předpokládá základní zkušenosti se skialpinismem, avšak denní převýšení nikdy nepřesáhne 1 100 výškových metrů a etapa nebude nikdy delší než 6 hodin.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 4x ubytování v horské chatě
  • služby horského vůdce UIAGM
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění a pojištění strona zájezdu
  • polopenze 
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Westfallenhaus

Příjezd z ČR do vesnice Lüsens, zde sraz ve 13 hodin. Odpolední výstup na chatu  Wesfallenhaus (650 m+; 5 km; cca 2,5 hodiny) vede malebným údolím Länge Tal a nabízí první výhledy na stubaiské třítisícovky.

den 2

Westfallenhaus - Winnebachseehütte

Tento den nás čeká první vrchol, Winnebacher Weisskogl (3 185 m). Z něj následuje technicky snadný sjezd na další chatu, Winnebachseehütte. Délka etapy: 900 m+; 8 km; cca 5 hodin.

den 3

Winnebachseehütte - Schweinfurter Hütte

Tento den nás čeká nejvyšší bod celého přechodu, Breiter Griesskogl (3 287 m). Z něj vede sjezd nekonečnými pláněmi až na dno údolí Zwiselbachtal, na jehož konci nás přivítá Schweinfurter Hütte. Délka etapy: 900 m+; 13 km; cca 6 hodin.

den 4

Schweinfurter Hütte - Neue Pforzheimer Hütte

V této etapě se nám do cesty postaví Zwiselbacher Rosskogl (3082 m), který po technické stránce představuje nejtěžší vrchol okruhu. S mačkami vystoupáme na jeho vrchol a na druhou stranu nás čeká místy trošku strmější sjezd na Neue Pforzheimer Hütte. Délka etapy: 1 050 m+; 6 km; cca 5 hodin.

den 5.

Neue Pforzheimer Hütte - Lüsens

Poslední den se přehoupneme přes naši poslední třítisícovku Schöntalspitz (3008 m) a na lyžích sjedeme až přímo zpět k autům na parkovišti v Lüsens. Délka etapy:  800 m+; 9 km; cca 5 hodin. Odpoledne pak již odjezd po vlastní ose zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Do ceny zájezdu není zahrnuta doprava. Příjezd do Lüsens vlastním automobilem je třeba naplánovat tak, abychom stihli vystoupat na chatu. Vzdálenost z Brna do Lüsens  je 620 km (7,5 h), z Prahy pak 550 km (6 h).

V případě, že se dají dohromady nejméně 4 zájemci o naši dopravu, zajistíme za příplatek dopravu autem nebo mikrobusem. Individuálním zájemcům se pokusíme zajistit spolujízdu s vůdcem či ostatními účastníky.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice

Ubytování

V průběhu zájezdu vždy nocujeme pod střechou na horských chatách, a to v hromadných pokojích.

Stravování

Stravování není do ceny zájezdu zahrnuto. Na chatách doporučujeme využít stravování formou polopenze, která je na mnohých chatách velmi kvalitní a bohatá. Jistě ale neuškodí přibalit si do batohu několik sladkostí jako svačinky během denních etap.

Náročnost 3

Jedná se o pětidenní skialpinistický okruh ,,na lehko", tedy pouze s malými batohy. Žádná z etap není delší než 6 hodin a denní převýšení je maximálně 1 100 metrů. Na druhou stranu se budeme pohybovat každý den ve výšce 2 000-3 200 metrů, pět dní v kuse, a to rozhodně vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Akce není pro úplné začátečníky a alespoň základní zkušenost se skialpinismem je nutná. Dalším předpokladem je dobrá technika lyžování ve volném terénu. Zkušenosti s pohybem na mačkách a s cepínem nutné nejsou, ačkoliv jejich použití na několika místech nelze vyloučit - proto patří do povinné výbavy.

Vybavení

Skialpové lyže, skialpové boty, pásy, haršajzny, teleskopické lyžařské hole, přilba, mačky, lehký cepín, skialpový sedací úvaz, sluneční brýle, lyžařské brýle, batoh 30-40 l, lavinová výbava (pípák, lopata, sonda), zimní outdoorové oblečení.

 

Garant akce

Zájezd vedou horští vůdci UIAGM Ondra a Jirka Švihálkovi ( www.facebook.com/KejdaSkiTeam), kteří mají právo v zájmu bezpečnosti účastníků túry upravit, případně je nahradit jinými. Pro účast na akci je nutné mít sjednané členství u Alpenverein nebo jiné adekvátní pojištění pro skialpinismus a freeride s cestovním pojištěním.

Doplňující informace

6 účastníků = 1 horský vůdce UIAGM

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. 

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK.