MTB

Britská Kolumbie - Ultimátní MTB zážitek

Fotogalerie

Britská Kolumbie - Ultimátní MTB zážitek

Legendární traily Kanady ve Whistleru

Traily světového formátu a drsná příroda činí z Britské Kolumbie ráj všech bikerů. Připravili jsme výběr toho nejlepšího, co Kanada nabízí. Projedeme legendární North Shore traily a jednu z nejfotogeničtějších skalních MTB sekcí světa v oblasti Squamish. S využitím lanovek a shuttle jeepů maximalizujeme zážitky v sedle kola a minimalizujeme dlouhé přesuny. Navštívíme Whistler bikepark - nejznámější a největší MTB centrum na světě. Pořádnou dávku adrenalinu zajistí transport helikoptérou až na vrchol hory a následné nekonečné přírodní traily.

Program je flexibilní a na své si přijdou i mírně pokročilí bikeři. K dispozici budou různé výkonnostní skupiny. Navíc, s místními průvodci prozkoumáme i méně známe, o to však zajímavější traily a naučíme se nové MTB dovednosti přímo uprostřed nejlepší MTB lokality na světě.

Dny v sedle kola lze libovolně kombinovat s outdoorovými a odpočinkovými aktivitami pro dobytí energie. Vancouver, aréna zimních olympijských her, nabízí řadu aktivit od turistiky přes koupání v jezerech, bungee jumping, ale i odpočinkové a relaxační aktivity. Je na Vás, jak bude vypadat Váš ultimátní MTB zážitek.

Vy jezdíte, o vše ostatní se postaráme my!

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 14x ubytování v horské chatě/hotelu/hostelu rodinného typu
  • veškeré přejezdy po BC
  • vstupy do trailových center
  • místní průvodce a coaching 
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • mezikontinentální letenky
  • Bike park Whistler
  • Heli-biking
  • zapůjčení kola Rocky Mountain (cca 1500 Kč/den)
  • členství v Alpenvereinu

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1 - 2

ČR – Kanada

Letecký přesun z ČR do Kanady. Dle aktuální nabídky letenek se létá do Vancouveru z Prahy či Vídně. Prohlídka centra města, přesun na ubytování. Skládání a příprava kol.

den 3 – 5

Legendární tzv. North Shore traily s místními průvodci

Nasáváme atmosféru Britské Kolumbie. S místními profíky si první den dáme jejich „all mountain tour“ po trailech a druhý den coaching. K dispozici nám bude shuttle, kterým si usnadníme výjezdy.

den 6 – 7

Squamish - Přírodní traily, světoznámé skály a kanadský sen

Legendární traily v oblasti Squamishe známé především svými hustými lesy a tzv. „rock slabs“, což jsou dlouhé ploché kameny obklopené kapradím. Velmi fotogenické. Možnost nádherné pěší túry na „The Chief“ – 2. největší žulový monolit na světě s nádherným výhledem do okolí (pokud někdo bude chtít proložit bike i hikingem), popř relaxace v krásné přírodě.

den 8

Odpočinkový den

Dobijeme energii v olympijské atmosféře. Možnost pěších túr, koupání v jezerech či prohlídka olympijského městečka.

den 9 – 12

Whistler

Největší a nejlepší bikepark na světě vhodný pro všechny úrovně jezdců. Vychutnáme si legendární trail ‚Top Of The World‘ z vrcholu hory Whistler až do údolí s převýšením 1 500 m. Možnost coachingu pokročilých dovedností s místními průvodci či heli-bikingu (výsadek helikoptérou v divoké přírodě s několikahodinovým sjezdem).

den 13

Pemberton

Nekonečné traily a kýčovité vyhlídky na krásné městečko Pemberton severně od Whistleru proslavené svými nekonečnými traily a vyhlídkami na okolní hory.

den 14

Whistler

Jízdy na trailech mimo bikepark (může zahrnovat i traily světové enduro série).

den 15 – 16

Kanada – ČR

Rozloučení se s kanadskými traily a úchvatnou přírodou. Večerní „Good bye party“. Nákupy posledních suvenýrů, odlet zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Letecká doprava  z ČR do Kanady není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Obecně platí, že čím dříve je přihlášen dostatečný počet účastníků, tím dříve se kupují letenky a cena je nižší. Letenky nekupujeme, pokud není 100 % šance, že se zájezd uskuteční. Standardně se létá z Prahy / Vídně (pro případný tranzit přes USA je potřeba mít vyřízen biometrický pas a ESTA).
K přepravě po Kanadě využíváme linky veřejné autobusové dopravy případně najatých jeepů, které jsou do ceny zájezdů zahrnuty.

Začátek a konec programu: Vancouver
Maximální počet účastníků: 14 + průvodce

Ubytování

V průběhu zájezdu vždy nocujeme v hotelech. V rámci ubytování jsou uzamykatelné prostory na úschovu kol.

 

Stravování

Stravování není do ceny zájezdu zahrnuto. Většinou navštěvujeme restaurace, kde se ceny pohybují mezi 8-25 dolary. Rychlý lunch mezi 5-10 dolary (burrita, sandwiche, pizzy). Obchody jsou k dispozici ve všech místech, kde spíme. Obecně jsou ceny potravin i pouličního občerstvení zhruba o polovinu vyšší než v ČR, v restauracích zhruba dvojnásobně. Voda z vodovodu je všude pitná.

Náročnost 3-4

3-4 - STŘEDNĚ NÁROČNÉ / TECHNICKÁ NÁROČNOST – 3-4

Jedná se o 16 denní zájezd zaměřený na trailové ježdění. Kondičně spíše průměrně náročná akce. Od účastníků je však vyžadována zkušenost s jízdou v terénu po úzkých stezkách (trailech) občas i v technicky obtížnějších podmínkách (traily s kořeny, kameny, prudšími sjezdy a delším klesáním). Budeme se pohybovat v nadmořské výšce max 2 200 m. Denně si užijeme až 30 km ježdění. Budeme ale jezdit stylem nahoru/dolů. Single traily v BC jsou hodně intenzivní a „nehltají se kilometry“. Naplánované trasy lze poměrně snadno zkrátit anebo si udělat program úplně vlastní a využívat trailů v blízkosti lanovek.

Doporučený typ kola: horské pro all-mountain/enduro, celoodpružené kolo.

Vybavení

Helma (integrální přilba výhodou do bikeparku), chrániče kolen, kolo ve výborném technickém stavu, základní náhradní díly (destičky, duše a lepení atd..)

Kola doporučujeme určitě vlastní, v případě zájmu však místní profesionální průvodci, kteří budou pomáhat s coachingem a dopravou, mají Rocky Mountain na půjčení za cca 1 000 Kč/den.

Lanovky

Lanovky nám usnadní přesun do vyšších pater hor a umožní dosyta si užít místních trailů. Ve Whistleru se v podstatě neobejdeme bez nákupu permice na 4 dny. Ceny viz http://bike.whistlerblackcomb.com/

Doplňující informace

Pro skupinky od 6 osob rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od konce června do poloviny září

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Foto: Petr Basel

Podobné zájezdy