Pohodová cyklistika

Slovinsko pohodově

Slovinsko pohodově

dokola kolem Julských Alp

Slovinsko je malá země velikých outdoorových možností. Na našich pohodových cyklotoulkách malebnými údolími Julských Alp prozkoumáme ta nejkrásnější a nejzajímavější místa tohoto jedinečného národního parku. Projedeme kaňonem dravé řeky Soči, prozkoumáme dochovalé zákopy a pevnosti z 1. světové války, navštívíme nazapomenutelné soutěsky Vintgar a Tolmin, vychutnáme si nekonečně dlouhé sjezdy ze sedla Vršič, zastavíme se a vykoupeme se u průzračných julských jezer a nezapomeneme si užít ani pokojnou slovinskou atmosféru a výtečnou místní kuchyni.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 4x ubytování v penzionu se snídaní
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1. den

Sella Nevea - Predilské jezero - Bovec

Brzy ráno odjezd z ČR. Příjezd do italské Sella Nevea odkud nás překrásná etapa povede pod stíny mohutné hory Viš (2666 m) okolo průzračného Predilského jezera. Dále se vydáme přes Slovinsko-Italskou hranici pod sedlo Mangart a dále kolem pevností z 1. světové války Kluže a Rabelník do Bovce k ubytování. (↔ 40 km ↑ 350 m, ↓ 900 m)

den 2. den

Vršič - pramen Soči - Bovec

Ráno nás auto i s koly přiveze do srdce Julských alp do sedla Vršič. Zde nasedneme na kola a dlouhým sjezdem se dostaneme k prameni řeky Soči. Odtud vyrazíme dále podél toku hlubokým údolím  přes městečko Trenta a dále až do městečka Bovec. Po cestě navštívíme celou plejádu přírodních zajímavostí jako skalnatá koryta řeky Soči a Koritnice (Mala a Velka Korita, Korita Koritnice) či průzračné vodopády Virje a Boka. (↔ 40 km ↑  400 m, ↓  1300 m)

den 3. den

Bovec - Tolmin - Most na Soči

Etapa nás povede z městečka Bovec na jih do občiny Kobarid k další z četných pevností z období 1. světové války, které se nám v této oblasti dochovaly či k zajímavému vodopádu Kozjak. Dále vyrazíme opět na kolech po cyklostezce do městečka Tolmin a městečka Most na Soči. Cestou rozhodně nezapomeneme navštívit soutěsku Tolmin s tyrkysovou vodou a celou řadou skvostů jako jsou Dantova jeskyně, skalní útvar medvědí hlava, místní termální pramen či Čertův most, ze kterého je krásný výhled do hlubin soutěsky. (↔ 40 km ↑  400 m, ↓ 550 m)

den 4. den

Vršič - jezero Jasna - Bled

Autem se opět vyvezeme do sedla Vršič. Tentokrát si ovšem užijeme sjezdík na druhou stranu masivu. Nekonečnými serpentinami pojedeme až k jezeru Jasna. Odtud budeme pokračovat do městečka Kranjska Gora a dále pohodovou cyklostezkou okolo řeky Sava Dolinka přes městečka Mojstrana a Jesenice až k Bledskému jezeru. Nocleh v okolí jesenice nebo Bledského jezera. (↔ 50 km ↑  300 m, ↓  1 100 m)

den 5. den

Bledské jezero - Bohinsjské jezero

Poslední den v Triglavském národním parku započneme pěší prohlídkou soutěsky Vintgar. Na kolech pak popojedeme do městečka Bled, návštívíme Bledský hrad a vyrazíme údolím řeky Sáva Bohinjka do městečka Ribčev Laz na březích Bohinjského jezera. Po sportovním výkonu se nezapomeneme schladit koupáním v jezeře či vynikající zmrzlinou. Pokud nám zbyde čas, je možné přejet na druhý konec jezera do městečka Ukanc či si pěšmo vyšlápnout ke známým vodopádům Savica. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. Příjezd do Brna či Prahy v pozdních večerních hodinách. (↔ 40 km ↑  550 m, ↓  450 m)

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Brna je v ranních hodinách přes Rakousko  do Triglavského národního parku. Odjezd poslední den po snídani. Návrat do Brna ve večerních hodinách.

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových až čtyřlůžkových pokojích v místních penzionech.

Stravování

Snídaně jsou zajištěny v rámci samotného ubytování nebo z naší kuchyně. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.

Náročnost 3

Jedná se o kondičně středně náročnou akci. Od účastníků nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti ani vybavení. Vhodná je předchozí zkušenost s kempováním a cyklistikou za každého počasí. V případě nouze je možné si etapy zkrátit, nebo si je naopak i prodloužit. 

Doporučený typ kola: trekingové nebo silniční

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky června do konce září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy