Turistika a poznání

Z hor až k moři

Z hor až k moři

aneb velký okruh Slovinskem

Nedotčená příroda, průzračná jezera, ohromující jeskyně, divoké hory, historická města i kousek moře, to vše a mnohem více nabízí Slovinsko. Čeká nás lehká turistika v okolí jezer a Triglavského národního parku. Poznáme prastaré Bohinjské jezero i nejznámější Bledské jezero s malebným ostrůvkem a kostelem Panny Marie. Navštívíme jednu z nejkrásnějších podzemních jeskyní na světě – Postojna. Projdeme se městem Piranu, které mnozí nazývají slovinskými „Benátky“ a užijeme si průzračnou vodu a písečné pláže poblíž Portorože. Neunikne nám ani historické centrum nejstaršího města Slovinska Ptuj či hlavní město Lublaň s hradem z 12. století.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 3x ubytování se snídaní
  • služby průvodce
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • vstupy v rámci programu
  • lanovka na horu Vogel
  • Bledský hrad
  • Jeskyně Postojna
  • Soutěska Vintgar
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

odjezd z ČR, Ptuj, ubytování

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Zastávka v nejstarším městě Slovinska – Ptuji – procházka historickým centrem, přejezd na ubytování ve večerních hodinách.

den 2

Triglavský národní park, vodopád Savica, soutěska Vintgar, jezero Bled

Po snídani příjezd k Bohinjskému jezeru, krátká zastávka a procházka podél jezera k dolní stanici kabinové lanovky na horu Vogel. Výjezd nahoru (za krátkou cestu překonáme převýšení 900 m). Nahoře možnost občerstvení v místí restauraci, krátká procházka s nádhernými výhledy na jezero a okolní vrcholky Julských Alp, návrat lanovkou zpět dolů k jezeru. Přejezd do Bledu. Následuje pěší výlet k úchvatné soutěsce Vintgar, kde budeme procházet po mostech nad peřejemi řeky Radovné (túra cca 9 km). Možnost návštěvy Bledského hradu, krátká procházka s průvodcem, osobní volno ve stejnojmenném lázeňském městečku s promenádou. Večer návrat na ubytování.

den 3

jeskyně Postojna, Predjamský hrad, Portorož

Návštěva krápníkové jeskyně Postojna, poté krátká zastávka u Predjamského hradu, který je považován za jeden z nejhezčích v Evropě. V odpoledních hodinách přejezd na slovinské pobřeží Portorož, možnost koupání v moři, procházka po Piranu – tzv. slovinských Benátkách. Odjezd na ubytování ve večerních hodinách.

den 4

Lublaň, návrat do ČR

Návštěva hlavního města Slovinska – Lublaně. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR, příjezd v pozdějších večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd z Brna a Prahy v ranních hodinách. Poslední den odjezd  odpoledne zpět do ČR, příjezd do Brna i Prahy v pozdních večerních hodinách
Nástupní místa: Brno, Praha
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu/penzionu poblíž Lublaně. Pokoje jsou vybaveny povlečením a přikrývkami.

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně. Další stravování na zájezdě je možné řešit z vlastních zásob, každy den bude možnost zakoupit si něco k jídlu.

Náročnost 1-2

Jednodenní výlety turisticko poznávacího charakteru, které zvládne v podstatě každý. Pohybujeme se v přírodě a ve městěch - nenáročné maximálně tříhodinové procházky, druhý den túra cca 9 km.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od června do konce září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy