Expedice & exotika

Azorské ostrovy

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Penzion
Doprava: Letadlo
Stravování: Snídaně
Náročnost: 2

od 17 900 Kč

Azorské ostrovy

nejzápadnější výspa starého kontinentu

Vulkanickému souostroví v srdci Atlantiku se díky jeho zelenému bohatství někdy říká „Nový Zéland“ Evropy. Procestujeme ostrov Sao Miguel. Nemineme vyhaslou sopku Sete Cidades, místní čajové plantáže, nejvyšší vrchol Portugalska Pico (2 351 m), ani nejdivočejší části souostroví s vavřínovými lesy.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu po ostrově
  • 9x nocleh v penzionu se snídaní
  • služby průvodce
  • pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • letenka (8–12 000 Kč)
  • cestovní pojištění
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Lisabon

Přílet do Lisabonu a celodenní prohlídka města. Ve večerních hodinách odlet na ostrov Sao Miguel.

den 2

Prohlídka města Ponta Delgada

Ráno po snídani vyrazíme na prohlídku města Ponta Delgada. Místní dopravou se přepravíme k farmě, kde se pěstují azorské ananasy a maracuja. V případě hezkého počasí, se vydáme do Sao Roque na místní vyhlášené pláže, které jsou pokryté černým pískem. V případě špatného počasí, volíme návštěvu historických památek v Ponta Delgada.

den 3

Senhora da Paz

Z městečka Campo se pěšky vydáme na jednu z nejkrásnějších vyhlídek ke kostelu Nossa Senhora da Paz, dále budeme pokračovat pěšky přes vyhlídku Pico da Cruz (675 m) na vrchol Pico da Vela (862 m), kde se nám naskytne krásný výhled na nejvýše položené jezero na ostrově Fogo.

den 4

Lagoa das Furnas - Pico do Ferro 570 m

Čeká nás Lagoa das Furnas  a vyhlídka Pico do Ferro (570 m), kde se nám otevře další nádherný výhled na jezero. Budeme mít možnost na vlastní oči vidět projevy sopečné činnosti tzv. fumaroly, které místní využívají k přípravě místní speciaity Cozido de Furnas, která se díky sopečné činnosti vaří v hrncích v zemi až 6 hod. V městečku Furnas, navštívíme místní botanickou zahradu Terra Nostra, kde se můžeme na závěr vykoupat v místním renesančním bazénku s termální vodou.

den 5

Pico da Vara 1103 m

V severní a zároveň nejdivočejší části ostrova nemůžeme minout nejvyšší vrchol Pico da Vara (1 103 m) obklopený vavřínovými lesy, hortenziemi a orchidejemi.

den 6

Sete Cidades

Z ostrova Sao Miguel nemůžeme odjet aniž bychom nenavštívili Sete Cidades. Obejdeme celý kráter sopky a během cesty budeme mít možnost spatřit krásné výhledy na celý ostrov a jezera Lagoa Verde a Lagoa Azul, která leží v kráteru.

den 7

Chá Gorreana a Chá Porto Formoso

Odpočinkový den strávíme na jediných evropských čajových plantážích. Projdeme si výrobnu i plantáže a samozřejmě ochutnatnáme i místní čaj.

den 8

Faial da Terra

Východní část ostrova patří k těm nejpestřejším. Během nádherného celodenního okruhu divočinou, vavřínovými lesy a s překrásnými výhledy do okolí poznáme zdejší rozmanitost.

den 9

Mosteiros a Ponte Ferreira

Z Mosteiros, vesnice která patří k nevýznamějším rybářským osadám na ostrově se pěšky vydáme po západním pobřeží k nejzajímavější pláži na ostrově Ponte Ferreira , kde termální prameny vyvěrají přímo do oceánu.

den 10

Azorské Ostrovy - ČR

Odjezd a návrat do ČR.

Obecné informace

Doprava

Letecká doprava z ČR na Sao Miguel a zpět není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 10 000 Kč vč. tax.
K přepravě po ostrově využíváme místní autobusy, které jsou zahrnuty do ceny zájezdu.
Začátek a konec programu: Sao Miguel

Ubytování

Pro strategickou polohu i blízkost obchodů a restaurací je naší základnou hlavní město Ponta Delgada. Bydlíme v menším penzionu, ve dvoulůřžkových pokojích.

Stravování

Do ceny zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Protože kuchyně na Azorech je velice chutná a finančně dostupná, obvykle se na večeře chodí do místních restaurací nebo si můžete také vařit sami. Není nutné žádné jídlo dovážet z ČR, neboť v supermarketech se ceny potravin pohybují přibližně na stejné úrovni jako u nás. Některé suroviny jsou i levnější.

Náročnost 2

Program tvoří nepříliš obtížné půldenní až celodenní túry proložené několika spíše odpočinkovými dny. Málokdy nás čeká převýšení větší než 300 výškových metrů, většinou (s výjimkou výstupu na nejvyšší vrchol ostrova) se chodí celý den téměř po rovině. 

Doplňující informace

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. 

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy