Turistika a poznání

Napříč Portugalskem

Fotogalerie

Napříč Portugalskem

Lisabon, Porto, národní parky i typická městečka

Portské víno, divoké útesy, rozmanitá příroda, bohatá kultura. Naše cesta nás zavede do druhého největšího města Portugalska – Porta, které vám svojí atmosférou možná připomene naši Malou Stranu. Neméně krásné je město Braga – kolébka portugalské kultury a tradic. Jistě každého nadchne národní park Peneda – Gerés, který je považován za jeden z posledních rájů v Evropě, s okruhem divočinou a vyhlídkami na vodopády. Přírodní park Serras de Aire e Candeeiros se naopak vyznačuje velkým množstvím jeskyní a spoustou archeologických nalezišť. V programu nechybí ani prohlídka historického centra hlavního města Lisabon včetně návštěvy výrobny typických koláčků Pastéis de Belém.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 9x ubytování
  • společná doprava po Portugalsku
  • služby průvodce
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • letenka – cca 7 000 Kč
  • vstupy v rámci programu
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR - PORTO

Odlet z Prahy/Vídně do Porta. Hned po příletu se ubytujeme na penzionu a vyrazíme do ulic druhého největšího města Portugalska. Projdeme si historické centrum, které se podobá Malé straně a ihned nasajeme portugalskou atmosféru.

den 2

BRAGA

Ve třetím největším městě Braga budeme ubytováni následující tři dny. Historická část města je považována za kolébku kultury a tradic, se kterými se dnešní Portugalci ztotožňují.

den 3

Národní park Peneda - Gerés - Serra da Pendela

Čeká nás národního park Peneda - Gerés a jeho část Serra da Pendela. Peneda - Gerés je považován za jeden z posledních rájů v Evropě. Vydáme se mezi liduprázdné horské hřebeny, po opuštěných cestách mezi rozpadající se žulové balvany, kamenné sýpky espigueiros a skupinky místních starců hrajících domino.

den 4

Národní park Peneda - Gerés - Serra do Gerés

Čtvrtý den se vydáme prozkoumat druhou část národního parku Peneda - Gerés, kde si vychutnáme jednodenní okruh divočinou s vyhlídkami na vodopády.

den 5

Obidos

Obidos nás bude hostit po další dva dny. Užijeme si typické portugalské město, jeho kulturu, krásně vyzdobené domky, úzké uličky a výborné místní víno.

den 6

Přírodní park Serras de Aire e Candeeiros

Přírodní park se vyznačuje velkým množstvím jeskyní a archelogických nalezišť. Nachází se zde největší a nejvýznamnější sbírka stop dinosaurů z jurského období (175 milionů let).

den 7

FÁTIMA

Město Fátima patří mezi nejznámější katolická poutní místa na světě. Při návštěvě Portugalska nesmíme toto místo opomenout ani my!

den 8

LISABON

V hlavním městě strávíme další dvě noci. Projdeme se historickou částí – Lisabon zdobí kostely, paláce i hrad sv. Jiří. Zavítáme do „čtvrti objevů“ Belém s proslulou věží a navštívíme nejznámější obchod a výrobnu krémových koláčků Pastéis de Belém.

den 9

SINTRA

Sintra - bývalé letní sídlo portugalské rodiny, dominantou je Národní palác s bílými komíny. V okolí města se vypravíme na výlet fantastickou krajinou s úchvatnými vyhlídkami.

den 10

PORTO - ČR

Přesun na letiště do Porta. Odlet zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Letecká doprava z ČR do Portugalska není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi Vám letenky zajistíme (ohledně nákupu letenek vás budeme kontaktovat). Orientační cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 7 000 Kč.
Začátek a konec programu: Porto/Lisabon

PŘEPRAVA PO PORTUGALSKU

K přepravě po Portugalsku využíváme místní hromadnou dopravu, která je do ceny zájezdu zahrnuta.

Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

Ubytování

Ubytování je realizováno v jednoduchých penzionech či apartmá ve dvoulůžkových pokojích. Dle velikosti skupiny jsou využívány zejména apartmány se společnou koupelnou pro cca 6 účastníků. Za příplatek lze zajistit jednolůžkové pokoje, či ubytování v hotelu. Ubytování je voleno s ohledem na program, dostupnost dopravy apod. Během programu vystřídáme 5-6 různých míst.

Stravování

Stravování není zahrnuto do ceny zájezdu, snídaně lze přiobjednat na většině ubytování. Na večeře skupina většinou chodí do restaurací. V průběhu programu bude prostor pro nákup potravin, průvodce vám vždy poradí, kde se dá dobře najíst.

Náročnost 1-2

Jednodenní výlety turisticko poznávacího charakteru, které zvládne v podstatě každý.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od dubna do října.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy