Pohodová cyklistika

Korsika

Korsika

Středomořská perla

Středomořské ostrovy mají mnoho společného a přesto je každý jiný. Vlastně - povídejme si o nich v jiném rodě. Hovoříme totiž o Sicílii, Sardinii a Korsice. Jejich jména jsou ženského rodu, a tím jakoby předurčují, jak přitažlivé, koketní a krásné umějí být. Rozmanitá a svérázná Korsika, někdy nazývaná „horou v moři“, je nejhornatějším ostrovem z nich. Nechte se zlákat azurovým mořem, krásami horských oblastí Col de Bavella a Calanche, malebnými přístavy a horskými vesnicemi na strmých útesech tohoto malebného koutu země.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • trajekt na Korsiku a zpět
  • 8x ubytování v mobilhome
  • služby průvodce
  • mapové podklady
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Itálie - Korsika

Ve večerních hodinách odjezd z ČR přes Rakousko do Itálie.

den 2

Bastia – Santa Severa - Morsiglia

Ráno přejezd trajektem na Korsiku do města Bastia. Vyjížďka po nejsevernějším poloostrově Korsiky zvaném Cap Corse. Z městečka Santa Severa vyrazíme kolem pobřeží na sever do městečka Maccinagio, odkud začneme stoupat do kopců centrální části poloostrova s rozhlednami a četnými větrnými elektrárnami, abychom se přehoupli na jeho západní pobřeží a zamířili zpět na jih. Trasu zakončíme koupáním na pláži nedaleko města Morsiglia, které nám po dlouhé cestě a prvních sportovních výkonech určitě přijde vhod. Následovat bude přesun autem k městečku Porte, kde se na první dny ubytujeme.

den 3

Galéria - Calvi - Galéria

Malebná okružní etapa vnitrozemím a pobřežní krajinou přírodního parku Forêt Territoriale du Fango nás z městečka Galéria zavede kolem pláží, útesů a azurového moře do nedalekého Calvi. Následovat bude prohlídka historického centra Calvi se stejnojmennou pevností, katedrálou Saint-Jean-Baptiste či nedalekým přístavem. Návrat vnitrozemím kolem toku Ruisseau de Marsolinu do Galérie.

den 4

Porto - Plage d'Arone - Porto

Z Porta zamíříme kolem skvostných červených skal Calancehe zapsaných na seznam světového kulturního dědictví (UNESCO) do vesnice Piana. Z Piany budeme pokračovat kolem pobřeží dále na jih až na pláž d'Arone, kde si opět užijeme koupání v moři. Posléze nás čeká cesta zpět do Porta.

Fakultativně je možné podniknout cca 13,7 km dlouhou pěší tůru do Skal v oblasti Calanche až k Foce d'Ortu a na vyhlídku nad Calanche.

 

den 5

Porto - Col de Vergio - Porto

Etapa nás zavede z Porta do kopců přes vesničky Ota a Évisa, skrze které vyšlapeme během dne až do nejvyššího korsického silničního průsmyku Col de Vergio (1 477 m). Po náročném výšlapu nás čeká vyhlídkový sjezdík alternativními trasami zpět do Porta krčícího se u ústí řeky Riviére de Porto, která nás bude během sjezdu z velké části doprovázet.

den 6

Zonza - Porto Vecchio - Grande Plage de Cala Rossa

V ranních hodinách nás čeká cca 3 hodiny dlouhý přesun auty na jižní část ostrova do města Zonza. Odpoledne vyrazíme na zkrácenou, převážně sjezdovou etapu ze Zonzi okolo přehrady Réservoir de l'Ospedale až na pobřeží do městečka Porto-Vecchio. Cestou se můžeme zastavit nedaleko toku Ruisseau de Petra Plana a nedlouhou pěší vycházkou navštívit nádherné vodopády Piscia du Gallu. Po návštěvě historického centra Porta -Vecchia se přesuneme ještě o několik kilometrů dále na Grande Plage de Cala Rossa, kde již tradičně zakončíme den koupáním v moři.

den 7

Zonza - Sarténe - Campomoro

Ráno vyrazíme na etapu mířící z města Zonza na jihozápadní cíp ostrova. Cestou se podíváme do malebného Sartène, kde poobědváme a případně si projdeme historické centrum s náměstím a kostelíkem svaté Marie. Ze Sarténe budeme pokračovat kopcovitou krajinou na západ až k pobřeží. Etapu zakončíme koupáním na velice oblíbené, písečné pláži u riviéry Campomoro.

den 8

Aullène - Zikavo - Aullène

Ráno se za pomoci auta přesuneme do městečka Aullène odkud se po silnici vydáme na sever. Obkroužíme vrchol Punta di Poggio Grosso (1 383 m) a budeme pokračovat dále směrem na Zicavo. Od tud se stočíme zpět na jih a kolem říčky Le Taravo pojedeme přes městečka Olivese, Argiusta a Moca-croce zpět do Aullène.

den 9

Zonza - Solenzara - Bastia

Ráno si pobalíme všechny věci a připravíme se na odjezd. Před odjezdem ale zvládneme projet ještě poslední, převážně sjezdovou, etapu ze Zonzi okolo malebných kaskád Polischellu do pobřežní Solenzary. Bude-li dostatek času, prohlédneme si historické město či se ještě naposledy vykoupáme v moři. Po rozloučení s plážemi Solenzary, naložíme kola na vlek a za pomoci mikrobusu se vydáme do Bastie na trajekt do Italského Livorna.

den 10

Livorno - ČR

V ranních hodinách vyrazíme z Livorna přes Rakousko do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem, kola se vezou na cyklovleku. Z ČR odjezd v ranních hodinách, po přejezdu Rakouska a Itálie příjezd do Livorna v ranních hodinách. Poslední den odjíždíme zpět v odpoledních hodinách s příjezdem zpět do Brna ráno následujícího dne.

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.
Nástupní místo: Brno 

 

Ubytování

Ubytování je zajištěno na dvou místech v mobilhomech případně bungalovech.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Účastníci se stravují z vlastních zásob, nebo v přilehlých restauracích. Potraviny bude v průběhu zájezdu možné pravidelně dokupovat. Můžete tak zkusit místní produkty a vychutnat si vynikající francouzskou kuchyni.

Náročnost 3

Kondičně spíše průměrně náročná akce. Naplánované trasy lze poměrně snadno zkrátit anebo si udělat program úplně vlastní.

Doporučený typ kola: trekingové nebo silniční

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky května do září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy