Turistika a poznání

Schladming a Ramsau

Schladming a Ramsau

Pohodové výlety zpestřené nevšedními zážitky

Čtyři dny se budeme pohybovat na dosah nejvyšší hory rakouské spolkové země Štýrsko a Horní Rakousko a druhé nejvyšší hory Severních vápencových Alp. Masiv Dachsteinu je pokryt několika ledovci, které jsou zároveň nejsevernějším a nejvýchodnějším zaledněním celých Alp.

Čeká nás procházka po vyrolbované cestě po Hallstattském ledovci, divoká Stříbrná soutěska, nenáročné procházky a především nádherné výhledy na okolní hory. Program je okořeněný dalšími aktivitami v podobě 7 km dlouhého sjezdu terénními tříkolkami či nejdelší zipline v Rakousku. Přijemným relaxem pak může být saunový svět či wellness a samozřejmě rakouské speciality na místních horských chatách.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 3x ubytování v apartmánu
  • lanovku na Hoher Dahstein
  • lanovku na Hochwürzen a terénní tříkolky
  • vstup do aquaparku a saunového světa
  • služby průvodce-instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • zipline – 35 €
  • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  •  členství Alpenverein
  • mapa OeAV č. 14 – Dachstein Gebirge 1:25 000 – 219 Kč

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Ramsau, terénní tříkolky

Ranní odjezd z Brna do Ramsau na ubytování. Odpoledne se přesuneme pod lanovku na Hochwürzen k nádherným výhledům na celý masiv Dachsteinu a okolní Nízké Taury. Možnost krátké odpolední túry, případně odpočinku a občerstvení. Podvečerní 7 km dlouhý sjezd na horských tříkolkách zpět do údolí.

den 2

vrchol Hoher Dachstein

Lanovkou se vyvezeme do výšky 2 687 m a po vyrolbované cestě se projdeme po ledovci pod vrchol Hoher Dachstein (2 995 m). Užijeme si zdejší atrakce - visutou lávku Five Fingers i ledovcovou jeskyni. Odpoledne můžeme strávit procházkou k chatě Dachstein Südwand Hütte pod mohutnou severní stěnou Dachsteinu. V podvečer se nabízí návštěva aquaparku či saunového světa v Ramsau.

den 3

Stříbrná soutěska

Pohodovou procházkou si projdeme zdejší Silberklamm. Vodopády, dřevěné lávky, strmé skalní stěny protkané via ferratami a na závěr příjemné posezení s rakouskými specialitami na Silberkarhütte. Co víc si přát?

den 4

Stoderzinken, zipline

Ráno opustíme apartmány a popojedeme do vesnice Größming. Zájemci o adrenalin mohou využít skvělé nabídky na nejdelší zipline v Rakousku. Variantou je pak sledování celé aktivity z povzdálí, či příjemný výstup na nedaleký vrchol Stoderzinken (2 047 m). V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. 

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd je v brzkých ranních hodinách z Brna nebo druhým mikrobusem z Prahy přes České Budějovice do Ramsau. Předpokládaný návrat zpět do Brna a Prahy je poslední den kolem 20 hod.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději ve 13:00 v Ramsau am Dachstein. Vzdálenost z Brna je 420 km (4,5 hod.) z Prahy 400 km (4,5 hod.) Cena zájezdu v tomto případě činí 6 400 Kč.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve dvou až čtyřlůžkových pokojích v apartmánech v Ramsau am Dachstein. Apartmány jsou plně vybavené včetně kuchyně.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. V apartmánech je plně vybavená kuchyně, případně si lze zajít na večeři do některé z místních restaurací.

Náročnost 2

Jednodenní výlety na lehko s minimálním převýšením, které zvládne opravdu každý. Na ledovci pod Dachsteinem však očekávejte nízké teploty. Není zde výjimkou sněžení i v letních měsících. Veškeré „adrenalinové“ atrakce lze vynechat a sledovat je v klidu zpovzdálí.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky května do půlky října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK.