Pohodová cyklistika

Neziderské cyklostezky pro děti

Neziderské cyklostezky pro děti

nenáročné cykloputování královstvím kačen a hus

Důvodů proč navštívit právě oblast Neziderského jezera je celá řada. Druhé největší stepní jezero v Evropě láká své návštěvníky především svou unikátní faunou a flórou, kterou chrání hned dva národní parky, rakouský Neusiedler See-Seewinkel a maďarský Fertő-Hanság, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Jezero s velmi malou hloubkou, rozsáhlými pásy rákosí a mírně povětrným klimatem utváří ideální klima migrujícím a hnízdícím ptákům. Okolní mírně zvlněná krajina je doslova poseta všudypřítomnými vinicemi, sady a je protkána hustou sítí cyklotras, které využívají opuštěné asfaltové cesty mezi vinohrady.

Právě kvalitně upravené a rovinaté cyklostezky kopírující obvod celého jezera jsou ideální pro rodinné výlety. 

Pro nejmenší návštěvníky je prakticky v každé vesnici či přístavu vybudované dětské hřiště a dotváří tak tuto destinaci do ideálního rodinného cíle, kdy budeme moci dle libosti sřídat pohodovou jízdu, koupání v jezeře či zastávku v místní restauraci s hezkým hřištěm pro děti.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

   

  • Dopravu mikrobusem včetně kola
  • 4x ubytování v penzionu se snídaní
  • vstup do termálních lázní
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

   

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Nesiderské jezero

Ranní odjezd z Brna do městečka Neusidel am See. Čeká nás hustá síť cyklostezek vedoucí mezi vinicemi, malebnými domky i pobřežním rákosem tohoto mělkého jezera. Parádním cílem bude město čápů Rust a také městečko Mörbisch, známé svými operetními festivaly. Tuto etapu lze absolvovat i na in-line bruslích. Celkem cca 40 km, prodloužit lze výletem do Eisenstadtu.

den 2 - 3

Šoproň

Během dvou dní prozkoumáme jižní, maďarskou, část jezera. Čeká nás historická Šoproň a národní park Seewinkel. Okouzlí nás i zámek u městečka Fertöd s rozsáhlou zahradou, který je často označován jako maďarské Versailles. Na vlastní kůži poznáme maďarskou pohostinnost, dobré víno a příznivé ceny!  Mörbisch – Sopron – Fertod – Wallern cca 65 km.

den 4

Györ

Celodenní odpočinkové koupání v termálech v Győru nebo ve Velkém Mederu. Případně můžeme ještě vyrazit na krátkou cyklovyjížďku.

den 5

NP Seewinkel

Velmi výjimečný den, který strávíme cestou v NP Seewinkel. Projedeme stezkou mezi pozorovacími věžemi, stády polodivokých koní a navštívíme typický maják v Podersdorfu. Putování zakončíme opět u Nezideru, kde uzavřeme okruh kolem tohoto neobvyklého jezera. Wallern – Neusiedl cca 45 km. Odpolední/podvečerní návrat zpět do Brna.

Obecné informace

Doprava

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Sraz účastníků je první den v dopoledních hodinách v Neusidel am See. Vzdálenost z Brna je 170 km (2 hod.), z Prahy 370 km (3,5 hod.). Odjezd poslední den kolem poledne. Za příplatek je možné dopravu doobjednat. Cena na vyžádání.

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

 

Ubytování

Ubytování je zajištěno v penzionu ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením. Za příplatek je možné zajistit jednolůžkový pokoj.

Stravování

Strava je zajištěna formou snídaní. Ostatní jídla si zajišťuje každý individuálně, případně lze navštívit místní restaurace.

Náročnost 1-2

Nenáročný zájezd s minimálním denním převýšením po zpevněných cestách vhodný i pro rodiče s dětmi a seniory. Ambicióznější jezdci si naopak etapy mohou snadno prodloužit.

Doporučený typ kola: trekingové nebo silniční

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky června do konce září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy