Turistika a poznání

NP Vysoké Taury pohodově

NP Vysoké Taury pohodově

nenáročné túry a spousta atrakcí pro nejmenší

Jednodenní výlety s podporou lanovek do nejkrásnějších koutů NP Vysoké Taury na dosah ledovcům.

Vydejte se s námi do NP Vysoké Taury. Díky lanovkám se snadno dostaneme do vyšších pater hor a vychutnáme si daleké výhledy na Grossglockner, Grossvenediger a další vrcholy. Zhlédneme největší vodopády v Evropě, soutěsku Kitzlochklamma a vychutnáme si výjezd po panoramatické Grossglockner Hochalpin strasse. Během všech túr budeme míjet horské chaty, kde se lze občerstvit a ochutnat místní speciality.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování v apartmánu
  • využití lanovek a mýtných silnic
  • veřejná doprava v údolí
  • vstup do wellness a informačního centra
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko, Soutěska Kitzlochklamm

Ranní odjezd z Brna, případně sraz kolem poledne v obci Taxenbach, odkud začneme stoupat soutěskou Kitzloch s četnými dřevěnými lávkami, mosty a samozřejmě výhledy na burácející říčku s mnoha vodopády pod námi. Odjezd na ubytování.

den 2

Interaktivní návštěvnické centrum 360°, Krimmelské vodopády

S národním parkem se seznámíme v návštěvnickém centru v Mittersill, kde nás čeká nová expozice s 360° projekcí. Následně se přesuneme ke Krimmelským vodopádům na říčce Krimmler Ache, které jsou s celkovou výškou 385 m největším vodopádem v Evropě.

den 3

Grossglockner Hochalpinstrasse, Badesee Niedernsill – Luzia Park

Nekonečnými serpentýnami s mnoha tematickými zastávkami vystoupáme na Kaiser Franz Josefs Höhe (2 369 m), odkud budeme mít majestátný Grossglockner (3 798 m) jako na dlani. Nabízí se vycházka k patě ledovce, či kávička s nádhernými výhledy. Navečer zrelaxujeme ve wellness v Mittersill.

den 4

Wildkogel (2 224 m)

Lanovkou se vyvezeme do 2 100 m, abychom vrchol Wildkogel (2 224 m) měli na dosah. Panoramatu bude vévodit Grossvenediger (3 666 m). Odpolední návrat zpět do ČR.

Zvolený program je spíše maximalističtější variantou. Dle domluvy se skupinou a aktuálního počasí můžeme program libovolně upravit, přidat jízdu parním vláčkem, muzea, apod. Zdejší region nabízí nepřebernou škálu možností.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v ranních hodinách z Brna do Rakouska. Z Prahy je zajištěna doprava přes České Budějovice a Linz druhým mikrobusem. Kolem poledne příjezd obou skupin do Taxenbachu. Předpokládaný návrat je poslední den kolem 22 hodin zpět do Brna a Prahy.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice.

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je kolem poledne v Taxenbachu. Cena zájezdu v tomto případě činí 5 600 Kč. Vzdálenost z Brna je 550 km (6 hod.), z Prahy pak 500 km (6 hod.).

Ubytování

Ubytování je zajištěno v apartmánech vybavených satelitní TV, sprchou, WC a kuchyňským koutem. Apartmány jsou 2 - 6 místné, se samostatnými pokoji pro 2 - 3 osoby. V ceně jsou zahrnuty lůžkoviny a ručníky. Celý dům je pokryt wifi signálem. S pozdějším přihlášením k akci již může být komplikovanější vyhovět individuálním požadavkům na velikost pokojů apod. Proto doporučujeme včasnou rezervaci míst.

Stravování

Účastníci se stravují sami z vlastních zásob, případně v restauracích. V apartmánech jsou kuchyňské kouty vybavené nádobím, sporákem, mikrovlnkou.

Náročnost 2

Plánované trasy nejsou s využitím lanovek náročné. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 500 – 2 700 m.

Lanovky

Lanovky hrají v našich plánech podstatnou roli. Skoro každý den si s nimi ulehčíme nástup i sestup. Všechny lanovky jsou zahrnuty v ceně zájezdu.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od května do konce září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK.