Turistika a poznání

Davos turisticky

Davos turisticky

Ubytování pod střechou, lanovky v ceně

Prodloužený víkend strávíme ve známém středisku Davos-Klosters. Díky bohaté infrastruktuře lanovek můžeme spát v údolí a každý den se snadno dostaneme do nejvyšších pater hor. Projedeme si světoznámou Rhétskou dráhu a Landwasser viadukt, prohlédneme ledovce Silvretty, ti otužilejší se mohou schladit ve vysoko položených ledovcových jezerech.

Zázemím nám bude chata nedaleko centra Davosu, kde nám náš kuchař každý den přichystá polopenzi.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování
  • 4x polopenze
  • služby průvodce
  • permanentka pro osobu na lanovky a vlaky v regionu Davos-Klosters
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • mapa Kompass WK 113 / Davos, Arosa, Prättigau 1:50 000 289 Kč
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Švýcarsko

V dopoledních hodinách odjezd z Brna do Prahy a dále přes Rakousko do Davosu (1 560 m), kde se ubytujeme na celou dobu zájezdu.

den 2

Pod ledovce Silvretty

Z Davos Platz vyjedeme lanovkou na vrchol Jakobshorn (2 590 m) odkud se vydáme po hřebeni přes Jatzhorn (2 682 m), Rossboden (2 601 m) a Witihürelli (2 635 m) zpět k lanovce.  

den 3

Weissfluh

Využijeme zdejší zubačky, kterou se vyvezeme do výšky 2 693 m. Výstup na vrchol Weissfluh (2 832 m) tak již bude hračkou. Vysoko položenou cestou budeme pokračovat na vrchol Strela a dále dokud nám budou síly a paměťové karty fotoaparátů stačit.

den 4

Langwasser viadukt, Flims

Odpočinkový den věnujeme návštěvou městečka Filisur, u něhož stojí Langwasser viadukt. Jistě jej znáte z mnoha záběrů, na nichž červený vlak přejíždí vysoký mnohaobloukový most. Díky Davos card se po něm můžeme vláčkem projet. Rhétskou dráhu ostatně najdete i v UNESCO.  Variantou je pak Grand Canyon Švýcarska ve Flims či návštěva Churu, nejstaršího města Švýcarska.

den 5

Flüela Wisshorn

Z divokého průsmyku Flüelapass (2 383 m) přejdeme úbočím třítisícového Flüela-Wisshornu k jezerům Jörseen (2 489 m) napájené nedalekými ledovci. Sedýlkem HJöriflesspass (2 561 m) sestoupíme do údolí Val Susaca a večer se vydáme na zpáteční cestu do ČR. 

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd z Brna v ranních hodinách do Prahy a odtud přes Plzeň do Německa a dále do švýcarského Davosu. Příjezd navečer, ubytování. Poslední den odjíždíme zpět odpoledne s příjezdem do Brna před půlnocí.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA
Sraz účastníků je první den nejpozději ve 20:00 hod. v Davosu.
Cena zájezdu v tomto případě činí 6 850 Kč.
 

Ubytování

Ubytování je zajištěno v domě v centru Davosu ve 2-8 lůžkových jednoduše zařízených pokojích. Sociální zařízení jsou na chodbě. K dispozici máme velkou společenskou místnost. Dům máme celý k dispozici.

Stravování

V rámci ubytování nám kuchař připraví bohatou polopenzi. Snídani formou bufetového stolu a tříchodovou večeři.

Lanovky

Lanovky nám usnadní přesun do vyšších pater hor. V ceně zájezdu je permanentka na celý pobyt pro osobu na lanovky a vlaky v regionu Davos-Klosters. 

Doplňující informace

Pro skupiny min 6 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. 

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy