Expedice & exotika

Nejkrásnější národní parky Austrálie

Fotogalerie

Nejkrásnější národní parky Austrálie

Nenáročná turistika i šnorchlování na největším korálovém útesu světa

Hned po výstupu z letadla přivítá naši výpravu největší australské město Sydney, v němž se po dostatečném odpočinku vydáme ke slavné budově Opery (UNESCO), nebo k přístavu Port Jackson, který ve výšce 59 metrů převyšuje přes kilometr dlouhá ocelová konstrukce Harbour Bridge. Města Sydney a Darwin nám budou od místní fauny a flory jediným „úkrytem“, mimo ně totiž odhodlaně vyrážíme za krásami australské přírody.

Navštívíme Modré hory i národní parky Kakadu, Nitmiluk, Daintree nebo Litchfield, které nabízejí k vidění pestrou škálu vzácných zvířecích druhů, ale také úchvatné umění přírody. Budeme proplouvat mezi krokodýly po řece Mary River a přímo sledovat jejich krmení.

Vykoupáme se v kolosálním vodopádu Jim Jim Falls, v kempu Mataranka se odreagujeme v teplých pramenech a dost možná se potkáme i s původní civilizací Aboriginců na místě zvaném Ubirr. Nádherný Velký bariérový útes, který je největším korálovým útesem světa, si prohlédneme přímo při potápění a šnorchlování. NP Daintree nám naopak představí velké množství deštných lesů, na které rozhodně jen tak nezapomenete!
 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 17x nocleh
  • společnou pozemní dopravu na místě
  • plavba a šnorchlování na Velkém bariérovém útesu
  • vstupné do NP Kakadu
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • letenka Sydney - ČR a vnitrostátní přelety
  • cestovní pojištění

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1.-4.

ČR - Sydney

Odlet z ČR do Austrálie. Přílet do Sydney, odpočinek po cestě. V následujících dnech si prohlédneme největší australské město. Rozhodně nemineme centrum města s mrakodrapy či mistrovské architektonické dílo Opery v Sydney (UNESCO) v přístavu Port Jackson, který ve výšce 59 metrů přemosťuje přes kilometr dlouhá ocelová konstrukce Harbour Bridge. Pro pilíře mostu, které měly být původně pouze estetickým doplňkem, se našlo nakonec i využití. Například v jihovýchodním můžeme dokonce navštívit turistické centrum s 360° rozhlednou.

den 5.

Blue Mountains a Three Sisters

Popojedeme přibližně 100 kilometrů na západ od Sydney, kde na nás už dávno čekají Blue Mountains. Svůj název si Modré hory zasloužily díky nejteplejším dnům, během kterých se při vysokých teplotách vypařuje olej z lístků zde se vyskytujících vzácných druhů eukalyptů (oblíbený pokrm medvídka koaly), díky čemuž bývá v těchto dnech nad krajinou patrný modrý opar. V Modrých horách se také skrývají dle pověstí Aboriginců tři sestry proměněné v kámen. Tyto tři vznešeně velké kamenné útvary nazývané Three Sisters navštíví každoročně miliony turistů. Přespíme v nedaleko vzdáleném městečku Katoomba.

den 6.-7.

Sydney - Darwin

Odjezd zpět do Sydney, volný program a možnost koupání. Následující den odlet ze Sydney do Darwinu, který byl takto pojmenován teprve roku 1911 podle Charlese Darwina (město bylo založeno pod jménem Palmerton). Prohlídka města s nejdůležitějším přístavem Severní Austrálie. Památníky nám připomenou události minulého století, kdy bylo město za Druhé světové války bombardováním téměř zničeno.

den 8.

Mary River Wilderness Retreat a Jumping Crocodile Cruise

Z Darwinu se přemístíme do Mary River Wilderness Retreat, kde budeme ubytováni ve skromných příbytcích v tomto přírodním kempu, který nám bude výtečnou základnou pro objevování míst jako Mary River, Hardies Lagoon či South Alligator. Stateční mohou proplout na lodi mezi krokodýly, samozřejmě za přítomnosti průvodce, a vidět krmení těchto krasavců na vlastní oči.

den 9.

Jabiru, NP Kakadu, Ubirr

Opět odcestujeme o trochu dále, tentokrát do městečka zasazeného do národního parku Kakadu. Během období sucha je území Cahills Crossing dalším atraktivním místem pro sledování krokodýlů, obzvlášť při přílivu, který jim přinese mnohé dobroty v podobě ryb, za kterými se s velkou chutí ženou. Při návštěvě národního parku Kakadu se sami přesvědčíme, že je právem považován za jeden z nejskvostnějších divů Austrálie, který se může chlubit svým bohatstvím v podobě krásné přírody a kde se můžeme na místě zvaném Ubirr setkat i spůvodnimi obyvateli Austrálie, Aboriginci.

den 10.

Jabiru - Coindra

Plavba lodí po Yellow Water ve středu samotného NP Kakadu, návštěva místa Nourlangie, někdy také známého pod názvem Burrungkuy, ukazující nástěné malby a umění místních Aboriginů. Malby reflektují život a změny v jejich v jejich společnosti a archeologům odhalili více než 20 000 let dlouhou historii tohoto etnika na australském území.

den 11.

NP Kakadu, Jim Jim a Twin Falls

Kolosální Jim Jim Falls je největší vodopád v NP Kakadu. Rozhodně jej tedy nemůžeme minout a budeme mít možnost se v něm i vykoupat. Nedaleké Twin Falls se ale rozhodně nenechají zahanbit. Voda zde kaskádovitě stéká po více než 150 metrů vysokém útesu.

den 12.

NP Kakadu a Gunlom

Stále pobývající v NP Kakadu zavítáme opět k vodopádům, tentokrát k vodopádům Gunlom. Jakmile si je dostatečně vychutnáme, vyrazíme do Pine Creek, kde se s NP Kakadu rozloučíme.

den 13.

Katherine a NP Nitmiluk

Ráno popojedeme z Pine Creek směrem k městečku Katherine, od něhož je nedaleko vzdálen i NP Nitmiluk, který nám nabídne sérii kaskádových vodopádů Edith Falls i kaňon Katherine Gorge, jímž protéká řeka Katherine pramenící v Kakadu.

den 14.

Mataranka

Přesouváme se do kempu Mataranka, od něhož je pouhých pár set metrů vzdálena řeka Bitter Springs, která vyvěrá z nedalekých pramenů a díky své příjemné teplotě je místem zaručeně kvalitního odpočinku v hřející koupeli.

den 15.-16.

Batchelor

Přesun z kempu Mataranka do městečka Batchelor. Malebný Batchelor má ve svém městském parčíku dokonce dvoumetrovou repliku hradu Karlštejn, kterou v sedmdesátých letech postavil náš rodák Bernard Havlík. Nás však bude zajímat o něco větší parčík a to NP Litchfield, ve kterém nalezneme vodopády jako Florence Falls nebo Wangi Falls, v nichž se opět nezapomeneme vykoupat. V parku se také nachází obrovská termitiště. Nakonec se budeme vracet do městečka Darwin.

den 17.-18.

Darwin - Cairns, Velký barierový útes

Dalšího dne nás po předchozím koupání pod vodopády čeká přelet z Darwinu do Cairns, kde si vychutnáme potápění a šnorchlování na Velkém bariérovém útesu - největším korálovém útesu světa.

den 19.

NP Daintree

Prohlédneme si prostředí NP Daintree, který je většinově pokryt deštným pralesem. Je bohatý nejen na floru, ale i faunu, z níž se nám nabídne k vidění neskutečné množství specifických druhů od ptactva po plazy. Dokonce se tu vyskytuje i pozoruhodný, avšak celosvětově známý ptakopysk podivný, který jako jeden z mála savců klade vajíčka.

den 20.-21.

Cairns - Sydney - ČR

Rozloučení s Austrálií a odlet zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Letecká doprava z ČR do Austrálie není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena zpáteční letenky se pohybuje od 24 000 Kč do 35 000 Kč vč. tax. Ideální jsou lety z Prahy (Mnichov/Berlín) do Sydney, nejlépe s  1 přestupem.

Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob
Přeprava po Austrálii
K přepravě po Austrálii budeme využívat také letecké dopravy (Sydney – Darwin, Darwin – Cairns), kterou budeme nakupovat společně s hlavní letenkou. Počítejte s náklady cca 10 000 Kč.
Na místě pak využijeme dopravy pronajatým mikrobusem, veřejné dopravy a dalších místních prostředků. Společná pozemní doprava je zahrnuta do ceny zájezdu.
 

Ubytování

Během zájezdu budeme ubytování jak v hotelích, tak například v bungalovech v kempu obklopeného zelení s dvoulůžkovými pokoji. Pokoje jsou vybaveny klimatizací nebo větrákem, sprchou s teplou vodou a WC. K dispozici je většinou také restaurace.

Stravování

V rámci některých ubytování je stravování zajištěno formou snídaně. Většinu jídla si musí účastníci zájezdu obstarat sami. Budeme ochutnávat místní speciality a kuchyni, potraviny není problém průběžně doplňovat. 

Náročnost 2

Jedná se o turisticko - poznávací zájezd. V rámci akce budeme podnikat jednodenní túry s cílem poznat úchvatnou místní přírodu. Díky častým přesunům však bude dostatek času na odpočinek. Nebudeme se pohybovat v žádných vysokých výškách, spíše je nutné počítat s vysokými teplotami. 

Víza

Pro občany ČR platí pro vstup do Austrálie vízová povinnost. O vízum lze žádat online. Více informací naleznete například na stránkách www.mzv.cz.

Očkování

Pro vstup do Austrálie nejsou aktuálně vyžadována žádná očkování povinně. Stejně jako do všech zemí mimo Evropu a USA je více než doporučeníhodné očkování proti žloutence – hepatitidě typu A i B a platné očkování proti tetanu. Aktuální situaci doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

Doplňující informace

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání.

Podobné zájezdy