MTB

Livigno - helibike

Livigno - helibike

nejlepší MTB adresa východních Alp

Divoký kout Alp, v němž se stýkají hranice Švýcarska, Itálie a Rakouska je nejen díky krásné vysokohorské přírodě bajkerským rájem. S minimálním šlapáním do kopce si užijeme bombastické sjezdy a parádní singltraily okořeněné helibikovým zážitkem na který se nezapomíná. Po celou dobu budeme ubytování v Livignu. To se nachází v dlouhém vysokohorském údolí (nadmořská výška 1 800 m), které nabízí parádní terény jak na zdejších svazích tak i v odlehlých dolinách.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 5x ubytování v apartmá
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • helibike (1 let cca 3800 - 4900 Kč) - možné realizovat minimálně od 9 osob
  • jednotlivé jízdy nebo permanentku na lanovky v Livignu
  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • mapa Kompass WK 098 Unterengadin, Nationalpark 1:50 000
  • mapa Kompass WK 099 Oberengadin 1:50 000
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Itálie

V ranních hodinách odjezd z Brna přes Rakousko do italského Livigna (1 810 m), kde se ubytujeme.

den 2

CAROSELLO 3000 A VAL FEDERIA → 55KM ↑ 100M ↓ 3500M

Ano opravdu 3500 nasjezdovaných výškových metrů za den a to téměř bez šlápnutí do kopce. Tutti Frutti Epic trail je kombinace všech trailů v bikeparku Carosello 3000. Nahoru tě vždy vyveze lanovka a dolů si budeš užívat flow traily s krásným výhledem na Livigno. Poslední jízdu nahoru využijeme k trailu do údolí Val Federia a den zakončíme u jezera Lago di Livigno.

den 3

BIKE PARK MOTTOLINO A VAL DELLE MINE → 40KM ↑ 500M ↓ 3000M

Bikepark Mottolino je pravý opak Carosella. Flow traily a kochačky vystřídají techniské sjezdy v lese, dřevěné lávky a skoky. Kdo bude mít dost odvahy, může si vyzkoušet skok do airbagu. Opět poslední výjezd lanovkou využijeme ke sjezdu do údolí Val delle Mine a zpět do Livigna.

den 4

POD LEDOVEC BERNINA → 40KM ↑ 800M ↓ 2000M

Z hraničního přechodu se Švýcarskem objedeme Piz Lagalb k Lago Bianco odkud krásným trailem kolem železniční tratě Bernina Express sjedeme do Poschiava. Autem vyjedeme zpět na hranice a pohodovým sjezdem sjedeme do Livigna.

den 5

HELIBIKING → 10 KM ↓ 1 818 M

Helikoptérou se necháme spolu s koly vynést do sedla Col d' Anzana (2 223 m) přímo pod vrcholem Monte Cancano, odkud se na jednom z nejlepších trailů oblasti Valtellina spustíme dolů do údolí až do městečka Villa di Tirano. V horní části budeme sjíždět poměrně kompaktní kamennou stezkou, v dolních partiích se trail stává strmější a technicky více náročný. Celkově se můžeme těšit na více než 1800 naklesaných výškových metrů. To nelze popsat, to se musí zažít!

Helibike Livigno: https://www.youtube.com/watch?v=ggp1ueysbHg

den 6

ITÁLIE - ČR

Po snídani nakoupíme nezbytné suvenýry, v kavárně si dáme poslední espresso a v dopoledních hodinách odjezd do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Z Brna nebo z Prahy odjezd v 7:30 do Českých Budějovic a dále přes Rakousko do Livigna. Příjezd navečer. Poslední den odjíždíme zpět po snídani s příjezdem do Brna kolem 19:00.

Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději v 19:00 hod. v Livignu. Cena zájezdu v tomto případě činí 8150 Kč. Pro vjezd do Livigna je třeba využít placený tunel. Cesta tam i zpět vyjde na 30 €/auto. Vzdálenost z Brna je 800 km (8,5 hod.).

Ubytování

Ubytování je zajištěno v apartmánech vybavených satelitní TV, sprchou, mikrovlnou troubou a kávovarem. Apartmány jsou 2 - 6 místné, se samostatnými pokoji pro 2 - 3 osoby. V ceně jsou zahrnuty lůžkoviny a ručníky. Součástí ubytování je i uzamykatelná garáž pro kola a herní místnost s pingpongem.

Stravování

Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Stravu si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích. V apartmánech jsou kuchyňské kouty vybavené nádobím, sporákem, mikrovlnkou. Během zájezdu bude možné průběžně dokupovat potraviny.

Náročnost 3-4

 

Nejnáročnější verze etap slibují perfektní zážitek z jízdy po technicky náročných cestách i z nádherně čisté horské přírody. Zájezd není vhodný pro trailové začátečníky. Vzhledem k  velké nadmořské výšce (1 400 – 2 500 m) je nutné počítat s citelnými výkyvy teplot, silným větrem i možností srážek a být pro tyto případy vybaven. V rámci programu si užijeme traily zdejšího bikeparku a fakultativně i helibike. Kdo by neměl o helibike zájem, může se daný od skupiny odpojit a užít si den dle libosti.

Doporučený typ kola: celoodpružené 

Lanovky

Pokud si některý den budete chtít odpočinout od cross-country, můžete si zakoupit jednotlivé jízdy (11 €), půldenní (23-25 €) anebo celodenní (30 €) permanentku na lanovky. 

Doplňující informace

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání.
Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, Č.Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy