Ferraty

Nejlepší ferraty Solné komory

Fotogalerie

Nejlepší ferraty Solné komory

feratové perly obtížnosti C až D

Solná komora je jedním z nejrozmanitějších regionů Rakouska. Fascinující kombinace zalesněných hřebenů, skalnatých vrcholů a především mnoha velkých a malých jezer inspirují mnohé návštěvníky k opakovaným návštěvám. Program utváří tři zajištěné cesty, které bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co může Solná Komora nabídnout. Cesta Drachewand stoupající nad jezero Mondsee nám poskytne nezapomenutelné výhledy na okolí, z Intersport klettersteigu můžeme pozorovat jezero Gosausee s Gosauským ledovcem a vrcholem Dachsteinu a ferrata v soutěsce Postalmklamm nás provede neobyčejným prostředím s několika lanovými mosty.

Program zájezdu nepřímo navazuje na ferratový kurz v Solné komoře a snaží se prohloubit znalosti získané na tomto kurzu.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 2x ubytování v kempu
  • dopravu mikrobusem
  • zpáteční lanovku nad Gosausee
  • mýtné na Postalmstrasse
  • služby průvodce
  • kurzovné
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Rakousko, Drachewand klettersteig (C)

Odjezd v 7:30 z Brna, případně druhým mikrobusem z Prahy a Českých Budějovic do Rakouské vesnice St. Lorenz. Od jezera začneme stoupat středně obtížnou cestou Drachewand (C) na stejnojmenný vrchol. Ubytování v kempu u Wolfgangsee.

den 2

Intersport klettersteig (C/D), Bad Ischl

Mikrobusem se přesuneme k jezeru Gosausee, odkud si cca 600 výškových metrů ke Gablonzer Hütte ušetříme lanovkou. Krátký nástup k zajištěné cestě Intersport, která nás dovede až na vrchol Grosser Donnerkogel (2 054 m). Posléze sestupíme k chatě a lanovkou se vydáme zpět k autu. Následovat bude prohlídka města Bad Ischl s fakultativní návštěvou místních termálních lázní (16,50 €).

den 3

Postalmklamm klettersteig (D)

Největší atrakcí je zde bezesporu systém vzdušných lanových mostů, které umožňují průstup kaňonem potoka Russbach. Kdo si hodně troufá, může si vyzkoušet i úsek obtížnosti "F". Celková doba túry je přibližně 5 hodin s převýšením cca 500 m. Sestup zpět k mikrobusu po turistické značce a v odpoledních hodinách odjezd do ČR.

den 4

Attersee klettersteig

Čtyřdenní variantu završíme nedávno zbudovanou a pěkně odjištěnou cestou Attersee klettersteig (D). Již název napovídá, kam budou naše výhledy po celý den směřovat. Odpolední ukončení programu a odjezd zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v 7:30 z Brna do Rakouska. Z Prahy (v 7:30) je zajištěna doprava přes České Budějovice a Linz do St. Lorenc druhým mikrobusem. Kolem 13. hodiny příjezd obou skupin k jezeru Mondsee. Předpokládaný návrat je poslední den kolem 21. hodiny zpět do Brna a Prahy.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v pátek nejpozději v 13:00 v kempu ve vesnici St. Lorenz. Cena zájezdu v tomto případě činí 4 750 Kč. Vzdálenost z Brna (Prahy) je přibliženě 400 km (4,5 hod).

Ubytování

Účastníci nocují ve vlastních stanech a spacácích v kempu u jezera Wolfgangsee. Za příplatek je možné sjednat ubytování v pensionu či hotelu s polopenzí (v hlavní turistické sezóně je třeba ubytování rezervovat s dostatečným předstihem). Ceny ubytování v penzionu začínají zhruba od 30 EUR za noc a osobu, bez stravy. Po domluvě mezi účastníky je možná večerní návštěva termálních lízní v Bad Ischlu.

Stravování

Stravu si zajišťuje každý z účastníků individuálně, případně lze navštívit místní restaurace.

Náročnost 3-4

Navazující kurz pohybu po zajištěných cestách rozšíří účastníkům znalosti z ferratové problematiky a umožní jim pod dohledem zkušených průvodců vyzkoušet náročnější cesty klasifikace D, které již na účastníky kladou mnohem větší silové a technické nároky. Podmínkou účasti na akci je absolvování kurzu pohybu po zajištěných cestách  anebo předchozí zkušenost se zajištěnými cestami. Dobrá fyzická kondice a absence strachu z výšek je samozřejmostí.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
 
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle, čelovka
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob. 

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky května do půlky října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy