Vrcholy

Výstup na Grossglockner

Fotogalerie

Výstup na Grossglockner

nejpopulárnější rakouský vrchol

Vysoké Taury jsou nejdelším a nejmohutněji zaledněným horským systémem ve Východních Alpách. Jejich hřeben s celkovou délkou 200 km tvoří jakousi páteř Rakouských Alp. Samotný NP Vysoké Taury je se svými 120 chráněnými vrcholy a 169 ledovci největším alpským národním parkem.
Grossglockner tyčící se do výše 3 789 metrů je nejen nejvyšším vrcholkem národního parku Vysoké Taury, ale také celého Rakouska. Výstup na něj je díky technické náročnosti a panoramatickým výhledům hodnocen jako jeden z nejkrásnějších, které můžete v rakouských Alpách podniknout. Základnou nám bude výhodně situovaná a vysoce položená chata Stüdlhütte (2 081 m).

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 2x ubytování na horské chatě s polopenzí
  • služby horského vůdce UIAGM
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Lucknerhütte – Stüdlhütte

Odpolední sraz na parkovišti (případně večer přímo na chatě) a pěší výstup přes Lucknerhütte na chatu Stüdlhütte (2 802 m), kde se na dvě noci ubytujeme. Večer nás čeká ještě krátka instruktáž a představení výstupu.

den 2

vrchol Grossglockner

Časně ráno zahájíme nalehko výstup na samotný Grossglockner (3 798 m), nejvyšší vrchol Rakouska. Výstupová trasa vede po ledovci, mineme Erzherzog Johann Hütte a čeká nás závěrečná skalní pasáž po hřebeni na vrchol, která je poměrně exponovaná. Sestup po stejné trase.

den 3

Rakousko - CŘ

Po snídani sestup do údolí a návrat zpět do ČR. Předpokládaný návrat do Brna i Prahy je ve večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Sraz účastníků je nejpozději v 15:00 na parkovišti u Lucknerhausu. Automobil je zde možné zaparkovat na celou dobu. Vzdálenost z Brna k Lucknerhausu je 620 km, z Prahy pak 570 km. Počítejte s dobou jízdy přibližně 7 hodin. Individuálním zájemcům se pokusíme zajistit spolujízdu s ostatními účastníky.
3 účastníci = 1 horský vůdce UIAGM

DOPRAVA MIKROBUSEM

V případě, že se dá dohromady dostatečný počet zájemců, zajistíme za příplatek dopravu autem nebo mikrobusem. Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna i Prahy k Lucknerhausu. Předpokládaný návrat zpět do Brna i Prahy je poslední den kolem 23:00. Cena dopravy mikrobusem na vyžádání.
Nástupní místa: Brno, Praha

Ubytování

Dvě noci budeme ubytováni na horské chatě Stüdlhütte. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). K dispozici je pitná voda, WC i sprchy. Nejste-li členové Alpenvereinu, ubytování se vám prodraží o cca 12 €/noc. Členství však vřele doporučujeme a můžeme vám ho obratem vyřídit.

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze, která je pro ubytované na chatě povinná. K dispozici je pitná voda, WC. Chaty nejsou vybaveny kuchyňkou ani nádobím a není zde možné vařit. 

Náročnost 4

Jedná se již o náročnější ledovcovou turistiku s obtížnějšími technickými pasážemi. Přestože den před výstupem věnujeme problematice pohybu po ledovci a práci s cepínem, není výstup vhodný pro turisty bez předchozích zkušeností ve vysokých horách, které jsou pro účast podmínkou. Závěrečný hřeben je poměrně strmý a exponovaný, proto nedoporučujeme účast ani lidem trpícím závratí.
První den je nutné si všechny věci vynést na horskou chatu, samotný výstup už absolvujeme nalehko. 

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • helma
 • turistický cepín s poutkem
 • mačky (jejich upnutí na obuv si vyzkoušejte ještě před zájezdem)
 • 2x karabina se zámkem typu HMS

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

sada prusíků, rukavice, čepice nebo kukla, návleky, sluneční brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení pro pohyb po ledovci.

Garant akce

Zájezd vede horský vůdce UIAGM, který má právo v zájmu bezpečnosti účastníků túry upravit, případně je nahradit jinými. Pro účast na akci je nutné mít sjednané členství u Alpenverein (s nímž počítá i levnější cena za ubytování) nebo jiné adekvátní pojištění pro alpinismus s cestovním pojištěním.

Doplňující informace

Pro skupinky od 2 osob rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od od začátku července do půlky září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy