Turistika a poznání

Francouzské Alpy

19.7. - 28.7.2019

Ubytování: Stan/Chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3

15 900 Kč

Francouzské Alpy

Mont Thabor a přírodní park Queyras

  • vysokohorská jezera v odlehlých dolinách
  • výstup na Mont Thabor (3 178 m) a další třítisícovky
  • jezera a modřínové lesy v přírodním parku Queyras
  • opevněné město Briançon

Připomeneme-li si, že už hlavní město regionu Hautes Alpes – Briançon leží ve výšce 1 321 m, je na první pohled jasné, že tento hornatý kout Francie nabízí jedinečné přírodní podmínky (nejen) pro horskou turistiku. Mimo ledovcových velikánů v NP Ecrins zde najdeme další dvě rozlehlé oblasti, které stojí za hlubší poznání. První část programu se odehrává pod masivem hory Mont Thabor obklopené několika nádhernými údolími s celou řadou vysokohorských jezer a křišťálově čistých potoků. Navštívíme i okolí sousední Bardonecchie, která se proslavila jako spolupořadatel OH v Turíně. 
Druhá část programu je pak věnována neméně okouzlujícímu přírodnímu parku Queyras, jemuž vévodí nejjižnější alpská čtyřtisícovka Mont Viso (3841 m) na italsko-francouzské hranici. Její dominantní jehlan velmi silně připomíná Matternhorn.
Dalším důvodem proč navštívit tento region jsou typické horské vesnice vystavěné z kamenů a modřínového dřeva, desítky pečlivě udržovaných slunečních hodin na zdech stavení a koneckonců i pohodová atmosféra typická pro Francii obecně.
Celý region je jedním z nejslunečnějších v rámci celých Alp. Všechny túry se jdou nalehko jako jednodenní výlety s návratem do kempu, případně je možné zajistit ubytování na chatách s polopenzí.   
Podzimní termín nabízí výjimečnou příležitost užít si velmi fotogenické modřínové lesy, které touto dobou začínají zlátnout. V horách potkáme již jen minimum turistů. Počasí bývá sice chladnější, ale slunečné a velmi příjemné.

 

Cena zahrnuje / Za příplatek

    Cena zahrnuje

    • dopravu mikrobusem
    • 8x ubytování v kempu
    • snídaně
    • služby průvodce
    • zákonné pojištění CK
    • informační materiály a DPH

    Za příplatek

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR - Francie

Odjezd v ranních hodinách z Brna do Prahy a dále přes Německo, Švýcarsko a severní Itálii do údolí Valle Susa, kam dorazíme ve večerních hodinách. Kemp je nedaleko Badonecchie. Kemp je situován v nadmořské výšce 1 450 m, takže nocujeme přímo v horách.

den 2

Val Rochemoles

Z malebné horské vesničky Rochemolles začneme pozvolna stoupat k přehradě Lago di Rochemolles a dále vzhůru údolím proti proudu říčky do sedla Forneaux. Sestup kolem salaše modřínovými lesy do údolí Valfredda.

den 3

Vallée Étroite a Mont Thabor (3 178 m)

Z pastevecké vesničky les Granges (1 765 m) začneme stoupat proti proudu říčky Étroite pod kolmými stěnami Grand Serú do sedla Méandes (2 727 m). Neunavitelní mohou pokračovat kolem kaple až na vrchol Mont Thabor. Sestup k Lac du Peyron a zpět k autu.

den 4

k pramenům Clarée

Trasa GR Tour du Mont Thabor nás zavede přes sedlo Beraudes s dalekými výhledy na NP Écrins a sedlo Ponsonierre k nádherným jezerům Lac du Grand Bran a Lac Rond ležícím ve výšce 2 455 m. Podél říčky Clarée sestoupíme k chatě C.A.F. Radio a zpátky do údolí.
 

den 5

Briançon a Col d´Izoard

Odpočinkový den. Dopoledne strávíme ve středověkých uličkách a pevnostních zdech malebného města Briançon nad řekou Durance. Po obědě vyjedeme do sedla Col d´Izoard, které znáte z Tour de France. Zde podnikneme krátkou túru, navečer sjedeme dolů do městečka Ville Vieille, kde budeme nocovat další tři noci.

den 6

Pic Caramantran (3 025 m), St. Véran

Autem se necháme vyvézt až téměř do sedla Col Angel (2 744 m) odkud vystoupáme na vyhlídkový vrchol Pic Caramantran (3 025 m). Ohromení okolními vrcholy v čele s Mont Viso (3 841 m) vyjdeme k chatě Refuge de la Blanche (2 499 m) stojící u malého jezera. Sestup údolím k osadě St. Véran (2 090 m), o které místní tvrdí, že je nevýše položenou vesnicí Evropy. I kdybychom o tom chtěli pochybovat, na fotogeničnosti dřevěných stavení obklopených pastvinami to nijak neubere.

den 7

Mont Viso

Z osady l´Echalp nás horská cesta povede na vyhlídku Belvédére du Viso. Cíl túry je na chatě Refuge de Viso (2 460 m). To, že se název opakuje, není náhoda. Monumentální pyramida této nejjižnější alpské čtyřtisícovky je skutečně ohromující a ani my nebudeme moci odtrhnout pohled od jejích visutých ledovců a vysokých skalních stěn.
 

den 8

Le Pain De Sucre (3 208 m) a okolo jezer pod \"Homolí cukru\"

Sedlem Col Vieux (2 806 m) se dostaneme do jednoho ze zdejších nejpůsobivějších údolí. Předtím než začneme klesat si však ještě vyjdeme na další třitisícovku Le Pain De Sucre. Sestup zpět do sedla, odkud kamenitá stezka postupně klesá okolo jezer Lac Foreant a Lac Baricle. Výhled uzavírají ohromné skalní plotny hřebene Taillante vedoucího od vrcholu Le Pain de Sucre. Ve spodní části údolí sejdeme do svěže zeleného modřínového lesa. 

den 9

Francie - ČR

Po snídani vyrazíme na cestu zpět přes severní Itálii, Švýcarsko a Německo. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Po přejezdu Německa, Švýcarska a severní Itálie příjezd do údolí Valle Susa v dopoledních hodinách. Poslední den odjíždíme zpět v ranních hodinách. Příjezd do Prahy ,Brna ve večerních hodinách.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň

Varianta s vlastní dopravou
Sraz účastníků je v Bardonecchii. Cena zájezdu v tomto případě činí 7 900 Kč. 
 

Ubytování

Po celou dobu nocujeme v kempech. Čtyři noci na italsko-francouzské hranici nedaleko městečka Bardonecchia, čtyři noci v přírodním parku Queyras. Účastníci spí ve vlastních stanech a spacácích. V případě zájmu je možné  zajistit ubytování na chatách s polopenzí. 

Stravování

Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně, doplněné o stoly, lavice a společenský stan, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích. V průběhu zájezdu je možné průběžně dokupovat potraviny.
V případě zájmu o ubytování na chatě je zajištěna polopenze přímo na chatě. Snídaně (pečivo, müsli, jogurt, marmeláda, máslo, čaj, káva), večeře 3 – 4 chodové menu s polévkou, hlavním jídlem, místním sýrem a zákuskem. 

Doplňující informace

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy